Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.(Оновлено)

20.01.2012
Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

18 січня, у Навечір’я Богоявлення (Хрещенський сочельник), Преосвященнійший Никодим, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський очолив Божественну літургію святителя Василія Великого у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.

Його Преосвященству співслужили: Преосвященнійший Олександр, єпископ Городницький та клірики храму. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

На завершення Літургії, після прочитання заамвонної молитви, згідно чинопослідування, єпископ Никодим звершив чин Великого освячення води, а по тому – вимовив проповідь про Велику Агіасму, її значення в житті християнина та привітав вірян зі святом Богоявлення.

Увечері того дня, з нагоди великого двунадесятого свята – Хрещення Господнього, керуючий Житомирською єпархією відслужив Всенічне бдіння у головному храмі обласного центру. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

19 січня 2012 року, для святкування Богоявлення, у Міському гідропарку на дорослому пляжі р. Тетерів, біля станції човнів, було вирублено Житомирський Йордан – ополонка у вигляді Хреста. Цього морозного зимового ранку, близько 8-ої години, Преосвященнійший єпископ Никодим звершив чин Великого освячення Тетерівських вод у співслужінні секретаря єпархії архімандрита Олексія (Овсянникова) і кліриків кафедрального храму м. Житомира. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

На молитві були присутні представники влади міста: Мер Житомира Володимир Дебой, його замісники, секретар міськради Наталя Леончеко, депутатський корпус, начальник управління охорони здоров’я Віктор Борщивський, начальники управлінь, ЗМІ та громадськість міста.

Після освячення Великої Агіасми єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим зазначив, що вода від сьогодні стає цілющою і цілий рік дарує людям здоров'я та захищає від лиха. Владика Никодим побажав присутнім Божого благословення та духовного очищення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

У свою чергу міський голова Володимир Дебой привітав житомирян зі святом Водохреща: «З давніх-давен свято Водохреща було джерелом очищення людської душі, оскільки освячена вода змиває гріхи, внутрішні образи, злість та біль. Я бажаю, щоб це свято принесло у кожну родину мир та злагоду. Благополуччя вам, міцного здоров’я, щедрої долі та довгих літ життя». Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Після привітаннь місцеві жителі традиційно влаштовали тут Хрещенські купання.

На завершення водоосвячення єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим вирушив до головної духовної перлини міста - Спасо-Преображенського кафедрального собору, де з нагоди Святого Богоявлення — Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Преосвященнійший владика відслужив святкову Божественну літургію. На богослужінні був присутній голова міста Володимир Дебой. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Після закінчення Божественної літургії Житомирський архіпастир звершив чин Великого освячення води.

Потім Його Преосвященство звернувся до віруючих зі святительським словом, присвяченим святу Хрещення Господнього. Владика розкрив його духовний зміст у додатку до сьогодення.

На завершення єпископ Никодим окропив богомольців Святою водою, від щирого серця поздоровив усіх зі святом, подякував за радість спільної молитви і закликав на присутніх Боже благословення.

Прес-служба Житомирської єпархії УПЦ

Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.