Храмове свято у Малих Низгірцях.

06.12.2012

Храмове свято у Малих Низгірцях.Храмове свято у Малих Низгірцях.

26 листопада Свята Православна Церква вшановує пам’ять Святителя Іоанна Златоустого, архієпископа Константинопольського.

Цього дня в Свято-Іоанно-Златоустському храмі с.Малі Низгірці Ружинського благочиння відбулося храмове свято.

Малонизгорецький храм був споруджений зусиллями громади на місці древньої церкви, яка була зруйнована у радянські час. Значну фінансову допомогу для відновлення храму надав колишній керівник місцевого господарства Олександр Мороз. Свята Церква відзначила головного мецената орденом за його богоугодну справу.

Громаду на відтворення святині надихнула місцева жителька Катерина Афанасівна Миколюк, яка, незважаючи на свій вік(86 років), співає у церковному хорі, а також дбає про лад у храмі.
Святкування Храмового свята з місцевими парафіянами розділили гості з району, а також прихожани з Козятина.

Храмове свято у Малих Низгірцях.Храмове свято у Малих Низгірцях.

Божественній Літургії цього дня передував водосвятний молебень.

Святкове богослужіння очолив благочинний округу протоієрей Михаїл Маркевич. Йому співслужили священики округу: Володимир Бринзюк, Сергій Затилок, Ніколай Пилюта, Ігор Руденок, Анатолій Колпак, а також протоієрей Ніколай В’юк з Попільнянщини, який в минулому окормляв паству с. Вчорайше Ружинського благочиння.

Під час проповіді благочинний повідав прихожанам про те, що Святитель Іоанн Златоустий один із трьох Вселенських святителів. Його проповіді були настільки прекрасні, що за рідкісний дар богоугодного слова він отримав від пастви ім’я Златоуст. Двадцять років святий щоденно проповідував у храмах, глибоко проникаючи в серця слухачів.Храмове свято у Малих Низгірцях.Храмове свято у Малих Низгірцях. Благочинний наголосив на тому, що Святитель Іоанн Златоустий, архієпископ Константинопольський був борцем за правду, за що його переслідували. Помираючи у вигнанні, дивний святий дякував Богу за все.

Отець Михаїл, звернувшись до парафіян зазначив, що нині ідеали суспільства відрізняються від християнських ідеалів наших предків.

Благочинний висловив сподівання, що Господь наш укріплятиме всіх прихожан у вірі і по своїй милості покриватиме благодаттю. По закінченні богослужіння відбувся Хресний хід навколо храму , були проголошені уставні многоліття . Завершилось святкування братською трапезою.

«Отче Иоанне Златоусте, моли Слова, Христа Бога, спастися душам нашим.»

Прес-служба Ружинського благочиння.

Храмове свято у Малих Низгірцях.