«Горе мені, якщо я не благовіствую».

05.12.2011
«Горе мені, якщо я не благовіствую».

Найсвятішим обов'язком священика є проповідь, адже сам Господь заповів: «Ідіть по всьому світу, проповідуйте Євангеліє всій тварі» (Мк.16,15). І, як навчає святитель Іоанн Златоустий, проповідувати потрібно так, щоб побачити результати своїх проповідей. Так же, як землероб не залишає своєї справи, поки не побачить посаджене вкоріненим. Священик за допомогою слова Божого відкриває двері собі й іншим до Христа - джерела життя і вічного блаженства.

Такими принципами керується благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис, несучи свою високу місію духовного пастира. Вже протягом п'яти років отець Петро проповідує Слово Боже не лише в Свято-Миколаївському храмі, настоятелем якого він є, а й у недільній школі. «Горе мені, якщо я не благовіствую».

У затишному залі приходського будинку, який парафіяни по-домашньому називають хатою, за чашечкою теплого чаю, щонеділі збирається щонайменше півтора-два десятки вірян на духовну бесіду. Яких тільки тем тут не обговорюють: і про церковні свята, і про ікони, і про пожертви, і про православну мораль та етику, і про духовне виховання дітей.

Та найбільше всі полюбляють хвилини, коли батюшка відповідає на запитання віруючих, дає духовні настанови. Нерідко таке спілкування продовжується індивідуальними бесідами, які не завжди стосуються чергової теми, але за них прихожани особливо вдячні своєму духівнику. «Горе мені, якщо я не благовіствую».

Минулої неділі, 4 грудня, на занятті недільної школи йшлося про ікони Пресвятої Богородиці. Тема зумовлена тим, що за благословенням Преосвященнійшого Никодима, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського - 8 грудня до Попільні прибуває ікона Матері Божої Молченської «Цілительниця». А закінчилась бесіда відповіддю на запитання про те, чи повинні прихожани робити один одному зауваження в храмі і як на них реагувати.

Проводяться заняття щонеділі о 17-00 годині. Як правило, після читання в храмі акафісту Миколаю Чудотворцю - небесному покровителю Попільні.

Прес-служба Попільнянського округу

«Горе мені, якщо я не благовіствую». «Горе мені, якщо я не благовіствую». «Горе мені, якщо я не благовіствую».