ФЛЕШМОБ В НОВОГРАДІ.

21.01.2012
ФЛЕШМОБ В НОВОГРАДІ.

Флешмоб - це заздалегідь спланована масова акція, мета якої - розвага, самоствердження або порушення повсякденного ходу життя. Слово "масова" означає, що в такому заході має брати учать значна кількість людей для того, щоб заплановане дійство було яскравішим.

Ідею організації православного флешмобу з приводу різдвяних свят у Новограді-Волинському подав архієрейський намісник Свято-Троїцького кафедрального собору отець Валентин Мороз. За його словами, Православна Церква повинна йти в ногу з часом та реагувати на виклики сьогодення.

15 січня, опівдні, в приміщенні міського автовокзалу, а на півгодини пізніше на ринку «Врожай», вихованці недільної школи парафії Святих Царських мучеників та страстотерпців, що в мікрорайоні «Дружба» разом з активістами молодіжного Клубу "NIKA" організували флешмоб. Молоді люди в складі звичайних перехожих почали один за одним заспівувати відому різдвяну колядку «Добрий вечір тобі». Дехто з оточуючих, сприймаючи цей позив як стихійний, почали підспівувати. На закінчення організатори вигукнули: „Христос народився!, а спостерігачі-учасники у відповідь - „Славімо його!”. Після чого «моббери» непомітно розчинилися у натовпі. Всього це дійство зайняло 3 хв. ФЛЕШМОБ В НОВОГРАДІ.

Православний флешмоб у м. Новограді-Волинському проведено вперше, тому й не дивно, що перехожі на запитання: ”Що таке флешмоб”, відповідали: „Щось пов'язане з флешкою ”.

Люди поділилися своїми враженнями. Одна спостерігачка сказала: „Мабуть, молоді дівчата з кимось поспорили, що зможуть заспівати у людному місці… . І їм це вдалося”.

Продавчиня кіоску автовокзалу Надія розповіла: „Я працюю тут давно, але щоб молоді люди так радісно і не соромлячись заспівали на весь автовокзал, я бачу вперше. Особисто я думала, що Різдво Христове святкують лише 7 січня, а сьогодні відчула, що свято продовжується. Я дуже вдячна молодим людям, що вони своїм спонтанним дійством - колядуванням принесли радість мені та всім присутнім, які їх підтримали. Побільше б такого серед сірих буднів нашого життя”.

За словами самих учасників: «Було досить весело, проте сприймали нас неоднозначно: хтось вважав, що це звичайні колядники, хтось взагалі не розумів, що відбувається».

Даний захід був проведений в рамках Всеукраїнського православного флешмобу, що відбувався у багатьох містах нашої країни. ФЛЕШМОБ В НОВОГРАДІ.

Звичайно, в таких невеликих містечках, як Новоград-Волинський, організувати флешмоб набагато складніше. На це є свої причини: невелика кількість людей, недостатня обізнаність, тощо. Проте, на нашу думку, перша спроба організації флешмобу виявилась вдалою. Нам вдалося розворушити тих людей, в колі котрих ми опинилися. Адже, буденність нашого життя – це сіра смуга. Англійське слово „flash”, що є одним з кореню слова „флешмоб” перекладається як „спалах”. Спалах яскравого світла на сірому тлі буденщини запам'ятовується надовго. Ось чому найбільш поширеною реакцією на будь-який флешмоб буває, спочатку, здивування, а потім – усмішка. Хочеться сподіватися, що разом з гарним настроєм до спостерігачів було донесено радісну звістку про Різдво Христове.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!!! СЛАВІМО ЙОГО!!!

Прес-служба Свято-Троїцького кафедрального собору