Екскурсійна поїздка до міста Лева

25.07.2013

18 липня активісти Новоград-Волинського молодіжного клубу «NIKA» разом з наставником клубу, головою єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді протоієреєм Валентином Морозом, здійснили довгоочікувану екскурсію у місто Львів.

Екскурсійна поїздка до міста Лева.Ідею відвідати Львів подали самі активісти. Наставник клубу її підтримав, зауваживши: «Будете активні, то обов’язково поїдемо».

Отримавши благословення архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, активісти розпочали складати план поїздки.

Кошти на квитки молодь заробила власноруч. Цьому посприяв отець Валентин, поклопотавшись перед власниками одного з агропідприємств району. Протягом двох днів активісти старанно збирали малину та займались прополкою садової чорниці.Екскурсійна поїздка до міста Лева. До речі, частина зібраних ягід власниками підприємства була передана міському будинку дитини.

Поїздку запланували на 17 липня, про що й одноголосно проголосували на загальних зборах клубу.

У середу, о 22.12, потягом Київ - Івано-Франківськ шістнадцять активних, веселих молодих людей вирушили у незабутню подорож до історичного міста Львів.

Привітними вогниками зустрів нічний Львів прибулих юних мандрівників. Скуштувавши Львівської кави та придбавши мапу міста, юнаки та дівчата, по благословенню отця Валентина, вирішили не відкладати свою екскурсію до ранку, а розпочати її відразу о 3.00.

Екскурсійна поїздка до міста Лева. «Ніч. Незнайомі вулиці. Тепле, вологе повітря. Куди ми йдемо і чи не заблукаємо? Захоплення і цікавість, дружній веселий сміх. А скільки всього чекає на нас сьогодні?», - ось так розпочалася наша подорож.

«Привіт. Чому не спиться?..», - зустрів нас місцевий житель о п’ятій годині ранку дорогою до Історико-культурного музею – заповідника «Личаківський цвинтар» (1786р.). Відвідавши це кладовище ми побували на могилах відомих людей: Івана Франка, Миколи Івасюка, Соломії Крушельницької та інших.

Після кладовища, згідно запланованого маршруту, мандруючи вузькими вулицями старого Львова, ми відвідали: місцевий православний храм на честь Георгія Побідоносця (1913р.), Замкову гору, Шоколадну майстерню, пам’ятник всесвітньо відомого українського художника Лемківщини Никифора Епіфанія Дровняка (пальці і ніс якого блищать, тому, Екскурсійна поїздка до міста Лева.що існує повір’я, ніби бажання, загадані тримаючись за ніс і пальці художника, збуваються), подвір’я Вірменської церкви (тут знімався фільм «Три мушкетери»), музей історії релігії з екскурсією підземеллями монастиря, музей зброї, аквапарк та багато іншого.

Сонні, фізично стомлені, але щасливі активісти поверталися додому та ділилися враженнями:

- « Маршрут ми складали самі, за допомогою Інтернету. Відвідали набагато більше місць, аніж запланували. Нам сподобалося все, а особливо аквапарк. Подібні екскурсії об’єднують нас та збагачують кругозір. Висловлюємо щире слово вдячності владиці Никодиму та нашому наставнику клубу - отцю Валентину. Перед поїздкою один з новоград-волинських таксистів запитав: «А що, ваш батюшка може потягом їздити? На це йому відповіли: Екскурсійна поїздка до міста Лева.«Наш батюшка їздить не тільки потягом, а й велосипедом, ніколи не жаліє коштів, вільного часу для ближніх та завжди є прикладом для молодого покоління».

- «Наші активісти молодці. Так легко і весело провели свій час і витримали насичений графік перебування у Львові. Подібні поїздки здружують молодь. Нам, поліщукам, було дуже корисно побувати на Галичині, щоб пізнати глибину її історії, відчути єдиною державою…».

Молоді люди протягом двадцяти годинної екскурсії пройшли близько 50 км пішки, отримавши масу неперевершених вражень і не жаліючись на втому повернулися додому вранці -19 липня з мрією та надією наступного року поїхати на екскурсію в інше місто.

Вдячні активісти клубу «NIKA».

Екскурсійна поїздка до міста Лева.