День пам’яті святого апостола Іоанна Богослова: престольне свято у селі Скраглівці

11.10.2021

Дев’ятого жовтня Свято-Іоанно-Богословський храм с. Скраглівки відзначив престольний празник. Святкову радість із віруючими розділило духовенство Бердичівського благочиння. У день пам’яті святого апостола Іоанна Богослова Божественну Літургію очолив благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

Дев’яте жовтня, світлий суботній день… У Скраглівці атмосфера свята відчувалася в усьому. Радували очі пофарбовані осінню дерева та пишні квіти в садках обабіч вулиці. І згадалися слова Ліни Костенко: «Двори стоять у хуртовині айстр», «Навшпиньки виглядають жоржини через тин…», «Калина міряє коралі». Бадьорила ранкова прохолода… До сільської церкви сходилися ошатно вбрані люди з букетами ніжних троянд, різнобарвних айстр і витончених хризантем. На центральному аналої в храмі – ікона в обрамленні квітів… До престольного празника парафіяни завжди готуються з піднесеним настроєм, говорить багаторічний церковний староста Надія Крачковська: «Щоразу, коли зустрічаємо храмове свято, душа наповнюється радістю. Це свято любові і злагоди. Наш храм, який носить ім’я апостола і євангеліста Іоанна Богослова, з кожним роком стає ще красивішим. Дбаємо і про прилеглу територію. Останнім часом зробили криницю, виклали плиткою майданчик, незабаром буде й гарна доріжка…»

Благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) зустріли квітами і короваєм та привітали словами поваги парафіяни і настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму протоієрей Андрій Корнющенко.

Цього святкового дня жителі села прийшли на Службу Божу цілими сім’ями: бабусі й дідусі, батьки та діти. Зібралися люди різного віку, з різними долями і життєвим шляхом – єдина духовна родина. Святкову Божественну літургію очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні настоятеля Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки протоієрея Андрія Корнющенка, настоятеля Свято-Параскевської церкви с. Великих Низгірців протоієрея Анатолія Бочковського і настоятеля Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрея Михаїла Худякова. За богослужінням молилася настоятелька Святого благовірного князя Олександра Невського жіночого монастиря с. Чернієвки Полонського району Хмельницької області ігуменя Гликерія (Сікорська). Окрасою Літургії став гармонійний спів церковного хору – своєрідна богонатхненна проповідь (регент – матушка Валентина Корнющенко). Чимало віруючих у цей урочистий день причастилися Святих Христових Таїн… На престольне свято в Скраглівку завжди приїжджають гості з районного центру та сусідніх сіл. Бердичівлянка Катерина Голосай не вперше у старовинному храмі: «Тут відчувається присутність Божа і невидима Божественна благодать, тут окриляєшся і зігріваєшся серцем. Соборна молитва дуже сильна. І спів хору у цьому намоленому місці зворушує до глибини душі…»

Хресним ходом усі обійшли навколо храму, парафіяни встеляли шлях квітами. Здіймалися у небесну височінь молитви, сяяли, окроплені святою водою обличчя. Воістину раділи Небо й земля… Святий апостоле і євангелісте Іоанне Богослове, моли Бога за нас…

У храмі благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звернувся до віруючих словами проповіді, нагадавши історію життя святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, яка нікого не залишає байдужим: «Сьогодні – особливе свято, Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола Іоанна Богослова. Його життя вражає незайманою чистотою, жертовною любов’ю, особливою проникливістю і духом глибини мудрості Божої. Іоанн Богослов, єдиний із лика апостолів, не залишив Спасителя під час Розп’яття. Йому Господь доручив Свою Пречисту Матір, сказавши: «Се Мати твоя», і, звертаючись до Пресвятої Владичиці Богородиці, промовив: «Се син Твій». Від того часу Пресвята Богородиця невпинно перебувала з Іоанном Богословом. І воля Спасителя світу усиновила рід людський Божої Матері в особі улюбленого учня Його… Апостол Іоанн Богослов проповідував у різних країнах і привів багато людей до віри Христової. Перед своєю кончиною він повторював: «Діти, любіть одне одного…» В цих словах – сенс нашої віри та християнського життя». Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував за ревні труди і старання настоятелю Свято-Іоанно-Богословського храму протоієрею Андрію Корнющенку. У свою чергу священник адресував слова глибокої вдячності отцю благочинному за постійну підтримку, духовенству та пастві – за спільну молитву, небайдужим меценатам-помічникам – за допомогу й турботу: «Апостол Іоанн Богослов говорив учням: «Якщо будете любити один одного, то спасетеся, де любов – там Бог!» Нехай Апостол Любові дасть і нам цей дар благодаті, вдихне любов у наші серця…» Настоятелька Святого благовірного князя Олександра Невського жіночого монастиря с. Чернієвки Полонського району Хмельницької області ігуменя Гликерія привітала парафіян із другою Пасхою, подякувавши за тепло й гостинність, і побажала «любові та розуміння між собою і миру в душі…»

Після богослужіння духовенство відправило заупокійну літію біля могили колишнього настоятеля церкви – протоієрея Мефодія Поліщука, який ніс пастирське служіння протягом понад десяти років… Вічна пам’ять…

Цього ясного жовтневого дня у Бердичівському благочинні храмові свята відзначили у п’яти селах: Гальчині, Гардишівці, Обухівці, Скаківці та Скраглівці…

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Роздiл: 
Новости Благочиний