26.12.2011

Хрестовоздвиженська церква стала знову місцем спасіння віруючих. У дощ і в сніг збирались православні житомиряни біля закритих дверей храму, щоб їх молитва наблизила той час, коли під куполом зазвучать церковні піснеспіви. І ось тепер знову у нашій древній церкві преподаються благодатні Дари Святого Духа через таїнства Покаяння і Причастя.

З історії ми пам’ятаємо, що за минувше століття Хрестовоздвиженська церква перетерпіла багато страждань: і обновленців, і “самосвятів”, і закриття Божого храму атеїстичним режимом під господарську базу, а згодом перетворення на музей природи. Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.

Нарешті Божою милістю, через клопотання правлячого архієрея і добру волю житомирської влади, 27 вересня 2011 року, в двунадесяте свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього відбулася урочиста передача будівлі у власність Житомирської єпархії Української Православної Церкви.

Разом з адміністрацією музею природи, керуючим Житомирською єпархією - владикою Никодимом і житомирською владою було прийнято рішення, відповідно до якого Хрестовоздвиженська парафія проводитиме богослужіння щонеділі в середині приміщення. Для звершення богослужінь православною громадою зроблені декоративні ширми та переносний вівтар. Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.

25 грудня 2011 року, в неділю святих праотців і день пам’яті святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, Преосвященнійший Никодим, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський очолив Божественну літургію у стінах Хрестовоздвиженського храму.

Його Преосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Олексій (Овсянніков), настоятель храму протоієрей Богдан Лядобрук, клірики Спасо-Преображенського кафедрального собору ієрей Сергій Грицаюк і протодиякон Володимир Ярошевич.

Напередодні, увечері, у приміщенні храму було відслужено всенічну. Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.

Це було перше архієрейське богослужіння після довгих десятиліть запустіння святині, а саме вісімдесят шість років чекав житомирський Хрестовоздвиженський храм на архієрейське богослужіння у своїх стінах (згідно архівних даних останнім серед православних архієреїв у ньому відслужив єпископ Полонський, вікарій Волинської єпархії, Максим (Руберовський), який претерпів мученицьку кончину за сповідання віри Христової у 1937 році в Житомирі).

При багаточисельній кількості вірян служба пройшла благоговійно і тепло. Відповідальність за безпеку і цілісність музейних експонатів, яку взяв на себе архіпастир, була з розумінням прийнята прихожанами до уваги.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика розповів про притчу званих на вечерю, наголосив, що ця притча відноситься до усіх нас і що саме нас Господь покликав, нагадав, що нам потрібне одне – спасіння, безсмертя і Царство Боже. Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.

Єпископ Никодим висловив свою радість, що раніше стіни храму плакали і страждали, а тепер тут є причасники, є громада, є Церква Свята. І на закінчення побажав: «Хай Господь нам допоможе у всьому, в нашому християнському житті і в наших християнських справах милосердя».

Для довідки.

Перша служба у приміщенні храму – Божественна літургія – відбулась 18 грудня 2011 року. У цей же день було відслужено всенічну з нагоди свята свт. Миколая, архієпископа Мір Лікійських, чудотворця, а на наступний день, 19 грудня – Божественну літургію.

Матеріал підготували: Диякон Ігор Кучерук та Олексій і Наталія Витєгови

Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.Через вісім десятиліть відбулось перше архієрейське богослужіння під куполом Хрестовоздвиженського храму.