Богослужіння у храмі Різдва Іоанна Предтечі: з молитвою про мир у серці

02.12.2016

Першого грудня з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у храмі Різдва Іоанна Предтечі с. Дубівки був звершений молебень за мир.

Дорога до села пролягає між розлогих беріз, далі тягнеться через Дубівку. Обабіч, на стовпах, – гнізда лелек, красиві великі птахи прилітають навесні і довірливо селяться поруч із людиною. Кажуть, колись навколо села було багато дубів, і нині ці дерева шумлять трохи далі, в лісі. Дорога приводить до невеликого храму, де присутня благодать Божа…

Велика історія маленької церкви

Історія храму Різдва Іоанна Предтечі – одна з найважливіших сторінок біографії Дубівки (до 7-го червня 1946-го року – с. Чехи). На початку 17-го століття в селі була споруджена церква – його гордість та окраса. За розповідями старожилів, у часи богоборчої влади, в 1932-му році, храм був зруйнований. Але віруючі мріяли про будівництво нової церкви. Щоліта вони збиралися на престольне свято біля кринички в центрі Дубівки. У 1997-му силами мешканців села звели невеликий храм Різдва Іоанна Предтечі. Надія Березовка, одна з найбільш активних учасників трудових робіт, розповідає: «Моє життя пов’язане з церквою. Прихожу на Богослужіння з перших днів її існування. Спочатку колгосп допоміг побудувати капличку, а потім самі люди зробили храм». В облаштуванні церкви взяли участь майже всі жителі. Вони внесли в цю справу часточку своєї душі, любовно, з турботою прикрашали храм. Сьогодні в ньому знову підносяться молитви до Господа.

У різні роки священницьке служіння в церкві Різдва Іоанна Предтечі несли отець Павло Лещенко, отець Роман Натальчук та ієромонах Авраамій (Кравчук). З 2012-го настоятелем храму став ієрей Віталій Замерлюк. Дякуючи його невтомним трудам та старанності парафіян маленька церква преобразилася. «Батюшка піклувався про храм, працював разом з усіма. Він уміє надихнути і зібрати навколо себе людей. Отець Віталій – справжній духовний наставник та мудрий порданик», – із теплотою відгукується прихожанка Олександра Чучавіна.

Молитва за мир у храмі Різдва Іоанна Предтечі

Молебень у храмі Різдва Іоанна Предтечі звершив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков у співслужінні настоятеля церкви ієрея Віталія Замерлюка, ієрея Сергія Гарнаги та клірика Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякона Віталія Кльона. У храмі будо затишно, а на душі – мирно. Тихо горіли свічки, за вікном падав зимовий сніг. У церкві зібралися парафіяни, щоб вознести до Бога свої палкі молитви за мир. Звучать слова зі Святого Євангелія від Іоанна… Ллється молитовний спів… Отець благочинний звертається до всіх словами проповіді: «Ми молимося за мир – дар Божий. Підносимо молитви до Господа, Пресвятої Богородиці та вашого Небесного покровителя – Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Через століття звучить його голос: «Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне!» Ми йдемо з вами шляхом Різдвяного посту. Нехай любов до Бога та ближніх не згасають у нас, молитвою, постом і Святими Тайнами приготуємо наші серця й душі до гідної зустрічі празника Різдва Христового!»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков сердечно подякував отцю настоятелю та парафіянам за спільну молитву, священику - за пастирське служіння, протягом якого храм став духовною «лікарнею» для багатьох, та представив нового настоятеля – ієрея Сергія Гарнагу.

Новій церковній раді – зберігати і примножувати добрі традиції

Після молебню були проведені звітно-виборні парафіяльні збори під головуванням отця благочинного. Нову церковну раду очолив ієрей Сергій Гарнага. Священику побажали зберігати та примножувати хороші традиції парафії, «сіяти добре і вічне на ниві Божій, щоб вона сходила чеснотами християнськими». Старостою обрали Миколу Володимировича Чучавіна, скарбником – Ніну Радіонівну Березовку, до ревізійної комісії ввійшли Валентина Сергіївна Дудчик (голова) та Олександра Степанівна Чучавіна і Алла Федорівна Андрійчук. Парафіяльний актив напутствовали побажаннями берегти віру православну, як зіницю ока, бути міцною духовною родиною та нести молитву за мир у свої домівки.

Прес-служба Брдичівського благочиння.

Богослужіння у храмі Різдва Іоанна Предтечі: з молитвою про мир у серці