22.02.2012
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA»

Міжнародний день православної молоді святкується 15 лютого і співпадає зі святом Стрітення Господнього. Якщо День православної молоді у світі відзначається з 1953 р., в Росії з 2002 р. то у м. Новограді-Волинському, як видно, молодь про нього почула вперше. Чому День православної молоді святкується саме цього дня? Складно сказати, але, на мою думку, цей день обрано невипадково. Молодість – це час, коли в житті людини відбуваються найважливіші зустрічі: своєї «половинки», з якою розділиш радості й біди подальшого життя, вірних друзів. Це час зустрічей, що визначають життєвий шлях людини. Молодість – час, сповнений спокус, але й перемог над собою також!
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA»
З ініціативи православної частини активістів та волонтерів молодіжного клубу активного покоління «NIKA», підтриманою всіма, День православної молоді був відзначений по-особливому. Молоді люди, разом з кліриком Свято-Троїцького кафедрального собору дияконом Миколаєм Мізерним присвятили його хворим, які перебувають на стаціонарному лікуванні у місцевій лікарні. Понад 30 хворих, серед яких діти та одинокі люди, отримали подарунки.
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA»
Переступаючи поріг лікарняних палат активісти розпочинали своє привітання зі слів: «Зі святом вас прийшли привітати активісти молодіжного клубу «NIKA». А чи знаєте яке сьогодні свято?» Дітвора впевнено відповідала: «Стрітення. Сьогодні зима з весною зустрічається. Сердита зима не хоче впускати у свої володіння лагідну весну». На що активісти, на доступному для дітей рівні, намагалися роз’яснити, що Стрітення Господнє – це день, коли маленького Ісуса вперше мама Богородиця принесла до церкви. Це зустріч Господа з Церквою та людьми. Але, на жаль, не тільки діти, а й літні люди та медпрацівники окрім того, що зима з весною зустрічається не могли сказати нічого…. БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA» Дідусь з кардіологічного відділення сказав, що чув якесь інше значення, точно не пригадує, але знає, що не зима з весною зустрічається… . Диякон Миколай розповів: «День Стрітення Господнього – одне з найбільших свят Православної Церкви. Цього дня відзначається одна з ключових подій в історії взаємин Бога й людини: Богонемовля Ісуса, принесеного на 40-й день після народження в єрусалимський храм, зустрічає праведний Симеон Богоприїмець. У цій події Церква вбачає зустріч двох Завітів: на зміну Старому Завіту, який персоніфікує старець Симеон, приходить Завіт Новий, що дасть людям втілений Месія-Христос. Прийшов час, якого людство очікувало не одне тисячоліття. У світ з’явився Той, Хто стане переможцем гріха та смерті, Хто відкриє всім народам шлях у Царство Боже…».
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA»
Не дуже радує трактування свята, засноване на народних повір’ях, але завдяки їм люди пам’ятають хоча б назву свята Стрітення. А от про День православної молоді, люди почули вперше.

Медсестра дитячого відділення сказала: «Дякуємо вам за таку благодійну акцію. Ми бачимо таке вперше, спочатку подумали, що це сектанти, адже словосполучення «православна молодь» для нас чути незвично. Дуже приємно, що молоді люди у свій день не пішли пити пиво і веселитися, а провідали хворих».
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA»
Активісти клубу приготували для дітей, що лікуються у відділенні, фрукти, солодощі, печиво. Завдяки підтримці місцевого підприємця Сергія Миколайовича Савчука подарунків вистачило всім, хто перебував в цей день на стаціонарному лікуванні в медичному закладі. За що клуб висловлює йому велику вдячність.

По дорозі додому волонтери і активісти почувалися стомленими, але щасливими від того, що змогли подарувати часточку свого серця одиноким і немічним, хворим дітям та стомленим мамам, які доглядають немовлят. Катерина Орел сказала: «Мені дуже сподобалося дарувати радість тим, хто цього найбільш потребує. Такі акції потрібно проводити частіше. Завдяки їм люди будуть знати, що окрім сектантів є ще Православна Церква та молодіжний клуб «NIKA», члени якого хоча й різного віросповідання, але ідеї, подані православними, підтримують і реалізовують також».
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA»
Отже, дуже приємно відмітити, що молодь вміє чутливо ставитись до своїх рідних, друзів, знайомих, сусідів. Адже християнський шлях – це особистий приклад, жертовна любов. І ніякий закон не перемінить людину так, як добрий власний приклад прояву цієї любові.

День православної молоді – це дійсно гарне свято, яке є ще однією сходинкою до об’єднання усієї молоді і створення потужного молодіжного руху мета якого – підняття духовності підростаючого покоління.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ!

Ольга КОЖУХОВА
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA» БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA» БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО КЛУБУ «NIKA»