Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) молитовно відзначив День Ангела

13.07.2019

Тринадцятого липня, коли Православна Церква святкує Собор славних і всехвальних дванадцяти апостолів, молитовно відзначив День тезоіменитства благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

Зранку у Свято-Миколаївському соборі Бердичева на святковому Богослужінні зібралися парафіяни. До спільної молитви приєднались і віруючі інших храмів міста. Божественну Літургію звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель собору архімандрит Варфоломій (Бойков). Свята Церква вшановує кожного з 12-ти апостолів: Петра, Андрія Первозванного, Якова Заведеєва, Іоанна Богослова, Филиппа, Варфоломія, Фому, Матфея, Якова Алфеєва, Юду, брата Господнього, Симона Зилота і Матфія, – згадуючи у різні пори року їх великі діяння. З давніх часів встановлено загальне святкування наступного дня після пам’яті славних і первоверховних апостолів Петра і Павла. У цей час на Богослужінні звучить тропар: «Апостолов первопрестольницы и вселенныя учителие, Владыку всех молите мир вселенней даровати и душам нашим велию милость…» Тринадцятого липня у Свято-Миколаївському соборі після Божественної Літургії був відслужений подячний молебень із проголошенням многоліття нині тезоіменитому настоятелю храму цього архімандриту Варфоломію.

Іменинника вітали квітами та словами глибокої поваги й щирої любові парафіяни, бажаючи здоров’я тілесного, душевного спасіння і помочі Божої у всіх трудах на благо Церкви Христової. До благочинного Бердичівського округу підходили з поздоровленнями півчі кліросів собору (регенти – Олена Лисай та матушка Олена Натальчук), члени церковного причту і численні духовні чада отця Варфоломія. Вихованці Недільної школи «Іскринка» при храмі ікони Божої Матері «Цілителька» (настоятель – протоієрей Роман Бойков, керівник школи – Галина Могилевич) у День пам’яті Небесного покровителя архімандрита Варфоломія (Бойкова) вшановували отця благочинного маленькою концертною програмою. Дзвінкі дитячі голосочки зичили:

Хай Вас торкнеться благодать Господня,
І буде світлою земна дорога,
Ми Вам з любов’ю зичимо сьогодні
Здоров’я, сил і милості від Бога…

Батьки допомогли своїм малюкам зробити власноруч уквітчаний солодкий кошик з ароматним імбирним печивом. Учні Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі (завідуюча навчанням – Надія Ковальчук, музичний керівник – Лілія Шевлякова) натхненно віршували, співали улюбленому пастирю честь та хвалу і дякували за «чуйне серце й турботу, за мудрі настанови, розуміння і підтримку».

Зворушений теплом та увагою дорослих і юних парафіян, благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) сердечно подякував усім за спільну молитву і привітання, побажавши Божого благословення. Кожному вихованцю Недільних шкіл мовив добре батьківське слово і подарував іконки та солодощі: «Зичу вам, наші квіточки, наші пташки, зростати у любові до Господа і ближніх. Божої вам помочі, заступництва Пресвятої Богородиці і всіх святих!»

Шановний отче Варфоломію! Прийміть найтепліші привітання і побажання бадьорості духу, міцного здоров’я, многая і благая літа служіння на ниві Божій.

Встало сонце ласкаве над світом,
І промінчики линуть невпинно,
Квітне липень – це ж маківка літа,
З гарним святом, отець благочинний!
«Із Днем Ангела!» – кажемо щиро,
Привітання даруєм квіткові,
Вам бажаємо щастя та миру,
Сил, добра і тепла, і любові!
Вас духовна вітає родина,
Хай усе у житті Вам вдається,
Хай для Вас пісня радості лине,
Нехай повниться щастя джерельце!

Прес-служба Бердичівського благочиння.