Архієрей, духовенство та віряни Житомирської єпархії взяли участь у святковому Хресному ході з нагоди 1033-річчя Хрещення Русі!

27.07.2021

27 липня 2021 року, напередодні 1033-річчя Хрещення Русі, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим разом із духовенством Житомирської єпархії та чисельними паломниками прибули у місто Київ на урочисте святкування.

На Володимирській гірці було звершено святковий молебінь, який у співслужінні ієрархів та духовенства очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій. Після завершення молебню Блаженніший Владика разом із представниками Помісних Православних Церков, єпископатом та духовенством Української Православної Церкви очолив Великий Хресний хід із чудотворними іконами.

Хресний хід пройшов центральними вулицями Києва від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври.

Святковий Хресний хід супроводжували мощі святого князя Володимира та чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, які було доставлено до столиці: Почаївська та Зимненська чудотворні ікони Божої Матері — з заходу нашої країни, Святогірська ікона Божої Матері — зі сходу, Касперівська ікона Божої Матері — з півдня і Любецька ікона Божої Матері — з північної частини України.

Біля поклінного Хреста, на вулиці Грушевського, Блаженніший Владика разом з духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року та поклав квіти.

Відразу після Хресного ходу у Києво-Печерській Лаврі було розпочато служіння святкової Всенічної.