03.08.2013

2 серпня 2013 року, Житомирський архіпастир, Владика Никодим, відвідав свою малу батьківщину, місто Чорнобиль, саме той край, де проходило дитинство та юність майбутнього архієрея, Архіпастир відвідав свою малу батьківщину у Чорнобилі та розділив святкування престольного свята місцевого храму.де до цієї пори збереглася батьківська хата, а також безсумнівно безліч спогадів...

Зараз місто починає розквітати, тут працює чимало людей і напевно на перший погляд нічим особливим не відрізняється, але його уродженці пам'ятають і зі сльозами на очах розповідають ті жахливі хвилини, коли сталася трагедія, трагедія не тільки одного міста, а всього світу.

Після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції минуло 27 років, але люди не забувають приїжджати на свою батьківщину, не забувають і відвідувати місцевий храм, названий на честь пророка Божого Ілії. Архіпастир відвідав свою малу батьківщину у Чорнобилі та розділив святкування престольного свята місцевого храму.Саме сьогодні, 2 серпня, древня церква благодатно красується над Чорнобильським краєм, гучним передзвоном закликає усіх на молитву і урочисто відзначає своє престольне свято. У стінах храму зібралося чимало духовенства, місцевих прихожан і безліч паломників. Прибули і віряни із Житомирської єпархії.

Святу Божественну літургію розділили між собою: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, настоятель Іллінського храму прот. Миколай Якушин та запрошене на свято священство. Архіпастир відвідав свою малу батьківщину у Чорнобилі та розділив святкування престольного свята місцевого храму.Богослужіння благоговійно і молитовно оспівував архієрейський хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира.

На заупокійній єктинії, після читання Євангелія, згадувалися і піднімалися особливі молитви за загиблими ліквідаторами ЧАЕС та тими, хто потерпів внаслідок аварії.

Благодійникам та помічникам Чорнобильського храму, з благословіння Блаженнішого Митрополита Володимира були вручені церковні нагороди. Завершилася молитва традиційним Хресним ходом навколо церкви, під час якого архіпастирі окропили вірян святою водою.

На паперті величного храму Владика Никодим, як уродженець та земляк, виголосив свої слова вдячності усім хто зібрався на спільну молитву та урочисте святкування, Архіпастир відвідав свою малу батьківщину у Чорнобилі та розділив святкування престольного свята місцевого храму.а також подякував митрополиту Павлу за його любов, молитовну підтримку і турботу, що проявляє до вірян та общини Іллінського храму.

Після завершення святкування храмового свята, архієпископ Никодим, разом із митрополитом Павлом вирушили на кладовище, де знаходиться могилка матері Владики Никодима, раби Божої Євдокиї. Тут, архієреї, під спів архієрейського хору відслужили заупокійну літію.

Насамкінець усі поїхали до батьківської хати, де Владика Никодим розповів про своє дитинство, юність, поділився радістю та пережитими хвилинами печалі, коли відійшла у вічність мама, а також згадав тяжкі дні Чорнобильської трагедії.