Архієпископ Никодим взяв участь в урочистостях з нагоди шанування Собору Вінницьких святих!

14.09.2016

14 вересня 2016 року, у Вінниці вдруге відзначалося свято Собору Вінницьких святих. Урочисту Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Його Високопреосвященству співслужили митрополити: Хмельницький и Старокостянтинівський Антоній.Могилів-Подільський и Шаргородський Агапіт, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, та єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим (Молдова), а також духовенство і гості Вінницької єпархії у священному сані.

Під час літургії була піднесена особлива молитва за відновлення миру в Україні і припинення ворожнечі.

По завершенні відбувся молебень перед іконою Собору Вінницьких святих, після чого митрополит Симеон звернувся з архіпастирським словом до всіх присутніх. Владика Симеон привітав усіх з днем пам’яті святих землі Вінницької. Архіпастир зазначив, що святі Вінницької землі, які пов’язані своїм служінням з цією землею, предстоять Престолу Божому і моляться за тих, хто живе на цій землі.

У день Собору Вінницьких святих також відзначається пам'ять преподобного Симеона Стовпника - Небесного покровителя митрополита Симеона. З Днем Ангела владику Симеона привітали архієреї, духовенство, також керівництво держави, зокрема голова Вінницької міської ради Сергій Моргунов зачитав вітальне слово від Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Від себе особисто міський голова побажав архіпастирю Божої допомоги та довгих років життя і подарував архієрейський жезл. Також до вітань долучились представники влади області і міста Вінниці.

Інформаційне джерело: Офіційний веб-сайт Вінницької єпархії.