Владика Никодим звершив чин освячення новозбудованих хрестів на місці зведення церкви в с. Іванківцях

26.09.2013

Двадцять п’ятого вересня Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, звершив чин освячення хрестів на місці будівництва церкви Святих царствених страстотерпців, новомучеників і сповідників Руських у селі Іванківцях. Владиці співслужили благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Михаїл Гоюк, настоятель церкви ікони Матері Божої «Цілителька» протоієрей Роман Бойков, настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Євгеній Воробйов, настоятель церкви на честь Донської ікони Божої Матері м. Сондріо Міланського благочиння (Італія) ієрей Олег Карпусь та протодиякон Віталій Кльон.

У цей дощовий осінній день велика подія сталася в Іванківцях: Владику Никодима тепло зустрічали духовенство благочиння та віруючі. Господь благословив святу справу: небо раптом проясніло, лагідне сонце визирнуло з-за хмар, і негода на цей час відступила! Мешканці села привітали свого Архіпастиря словами, сповненими глибокої поваги та любові, і піднесли пишний коровай та червоні троянди. Люди щиро раділи: сьогодні звершують освячення хрестів на місці майбутнього храму, де віруючі зможуть підносити свої щирі молитви до Бога. «Храм споруджується завдяки старанням нашого шановного земляка – священика Олега Карпуся, який нині проживає в Італії, – розповіли іванківчани. – За роки свого священицького служіння він залучив до віри багато людей. Отець Олег із великою любов’ю зводить цей храм, який стане благодатним місцем, нашим Небом на землі і окрасою села».

Ієрей Олег Карпусь, уродженець Хмельниччини, з 2007-го року є настоятелем церкви на честь Донської ікони Божої Матері міста Сондріо Міланського благочиння в Італії, а також – настоятелем храму Святителя Миколая м. Тірано. Його рідні проживають в Іванківцях на Бердичівщині. За словами священика, він давно мріяв спорудити тут храм: «Цього прагнуть мої земляки. Українці, котрі походять з цього села і приїздять до Іванківців з інших регіонів, хочуть приходити на Богослужіння, причащатися і сповідувати свої гріхи та звертатися про звершення Таїнств і треб. Це буде храм на честь Святих царствених страстотерпців, новомучеників і сповідників Руських, які постраждали від безбожної влади і засвідчили свою віру в Господа нашого Ісуса Христа». Отець Олег привіз для майбутнього храму старовинну ікону страстотерпця Царя-мученика Миколая, котра раніше зберігалася в Нижньому Новгороді.

Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський звершив чин освячення хрестів, які встановили на місці майбутнього престолу та біля колодязя. «Пошли благодать Твою, Життєдавче, і хрест цей освяти, і всім людям Твоїм вчини його поміччю і опорою…» Звернувшись до віруючих, Владика привітав усіх із знаменною подією: «В цьому селі сходить благодать Господня. Сьогодні ми освятили хрести – знамено сили, спасіння та перемоги, знамено нашого життя. Віримо, що на цьому місці побудують храм – місце спільної молитви, молитовного єднання з Богом. І коли постане цей ковчег спасіння, віримо, що за молитвами Святих угодників Божих, Царствених мучеників Господь благословить вас». Правлячий Архієрей подякував усім за спільну молитву, а ієрею Олегу Карпусю, котрий не забуває свій рідний край, – за старанні труди на благо Святої Православної Церкви…

І панував піднесений настрій, радість переповнювала серця через спільну молитву, спілкування з Владикою та його настанови.

За історичними свідченнями, 170 років тому, у 1843-му, в Іванківцях була побудована церква Святого Димитрія, яка не зберіглася до нашого часу. З Божою поміччю в селі незабаром постане новий семибанний храм на честь Святих царствених страстотерпців, новомучеників і сповідників Руських.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Фото: прес-служба Житомирської єпархії.