Новости

У день Хрещення Господнього у Бердичівському геріатричному пансіонаті звершено освячення води

20.01.2018

У день Хрещення Господнього клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Роман Натальчук звершив освячення води у Бердичівському геріатричному пансіонаті.

«А той третій празник – Святе Водохреще, радуйся!»: Хресним ходом на Йордан!

20.01.2018
«А той третій празник – Святе Водохреще, радуйся!»: Хресним ходом на Йордан!

У Різдвяній колядці співається: «А той третій празник – Святе Водохреще». Дев’ятнадцяте січня… Свято-Миколаївський собор м. Бердичева наповнений численними віруючими… Церква святкує Хрещення Господа Ісуса Христа… Звершується Велике освячення води…

В день пам'яті Собору Христового Предтечі митрополит Никодим очолив літургію у Свято-Успенському архієрейському соборі!

20.01.2018

20 січня 2018 року, в день пам'яті Собору святого пророка і Предтечі Христового Іоанна Хрестителя, у Свято-Успенському архієрейському соборі міста Житомира відбулась святкова Божественна Євхаристія архієрейським чинопослідуванням.

До архієрейського собору завітали найменші колядники!

19.01.2018
До архієрейського собору завітали найменші колядники!

18 січня 2018 року, у Житомирському Свято-Успенському архієрейському соборі було звершено святкову Божественну літургію із чином великого освячення води.

Богоявлення в Андрушівці!

Богоявлення в Андрушівці!

Ось і прийшов до нас день коли вся Україна святкує Хрещення Господнє та Богоявлення - третє і завершальне свято різдвяного циклу. Саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

В Андрушівці цей день святкують традиційно - 18 січня в храмі Різдва Пресвятої Богородиці була відслужена вечірню служба та відбулося освячення води по Великому чину. На річці заздалегідь була облаштована купіль для занурення, на річці вирізана велика ополонка, встановлений хрест з льоду.
Хоча церква знаходиться на підвищенні, але дякуючи настоятелю храму, отцю Миколаю, спуск до річки зручний – є сходи, поручні, кладка, дно купелі встелене піском. Також є палатки для переодягання.

Зустріч з педагогами.

Зустріч з педагогами.

На запрошення начальника відділу освіти Новоград-Волинської міської ради Тетяни Володимирівни Ващук 16 січня голова ГО "Батьківський комітет України" в м.Новоград-Волинський прот.Сергій Матвійчук відвідав нараду заступників директорів з виховної роботи 12 шкіл міста. Священик розповів про діяльність громадської організації та запропонував співпрацю в подоланні тих гострих проблем, з якими зіштовхується сучасний педагог. Він наголосив, що такі пороки та згубні звички як алкоголізм, куріння, раннє статеве життя молоді, аборти, комп'ютерна залежність мають духовні наслідки та причини.

ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ. Митрополича літургія у кафедральному соборі!

19.01.2018
ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ. Митрополича літургія у кафедральному соборі!

19 січня 2018 року, Церква Христова відзначає одне із відомих світовому Православ'ю великих свят - Хрещення Христа Спасителя.

Архіпастир очолив святкову вечірню молитву накануні Хрещення Господнього!

18.01.2018
Архіпастир очолив святкову вечірню молитву накануні Хрещення Господнього!

18 січня 2018 року, накануні свята Хрещення Христового ввечері, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира було звершено святкове Велике Повечір'я, чинопослідування Літії та урочисту Утренню.

Спасо-Преображенський кафедральний собор. Митрополит Никодим очолив богослужіння Хрещенського Сочельника!

18.01.2018

18 січня 2018 року, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира відбулось особливе богослужіння Хрещенського Сочельника - Вечірня в поєднанні з Божественною літургією святителя Василія Великого. За співслужіння духовенства храму молитву очолив митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Митрополит Никодим відвідав Святогірський Зимненський монастир!

16.01.2018
Митрополит Никодим відвідав Святогірський Зимненський монастир!

15 січня 2018 року, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав колиску Волинської землі - Зимненський Святогірський Свято-Успенський ставропігійний жіночий монастир.