Проповеди и послания

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2023 р.

Зустрівши Воскресіння Христове, ми святкуємо спасіння всього людства від влади диявола, звільнення від гріха, прокляття і смерті. Торжеством із торжеств називає Церква цей святий день устами одного із вселенських вчителів святителя Григорія Богослова. В цьому ж полягає глибокий духовний зміст, бо «настільки Великдень перевершує всі урочистості, не тільки людські та земні, але навіть Христові і для Христа скоєні, наскільки сонце перевершує зірки» (Слово 45. На Святий Великдень). У славному Воскресінні Господа Ісуса, яке стало найважливішою подією в історії спасіння людського роду, полягає весь сенс і глибинна суть нашої віри.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2023р.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

Не бійтеся, бо я звіщаю вам
велику радість,
що буде радістю всього народу:
сьогодні народився вам у місті
Давидовім
Спаситель — Христос Господь

(Лк 2, 10–11)

Христос Рождається!

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА НИКОДИМА 2022р.

Такими радісними словами ми сьогодні знову звертаємось один до одного. Пасхальна радість наповнює наші серця, адже Христове Воскресіння — це основа життя. Пасха являє нам велич подвигу Спасителя, який звільнив нас від смерті й розірвав кайдани гріха. Більше того, кожна хвилина життя істинного християнина має бути сповнена радості Христового Воскресіння.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2022

Сьогодні вся повнота Православної Церкви з радістю святкує одну з найважливіших подій в історії людства – Різдво Господа та Спасителя нашого Ісуса Христа.
Протягом двох тисяч років християни всього світу з величезною радістю прославляють цю величну подію, яка стала переломною в історії людства. Сучасне літочислення, що бере свій початок від Різдва і є літочисленням християнської ери, саме собою свідчить про виняткове значення пришестя Христа Спасителя.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2021

Свята Різдвяна ніч щороку являється для нас вічним і живим повторенням тієї ночі, коли Ангели у присутності пастухів співали: "Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління" (Лк.2:14). Що за дивні слова оспівували небесні сили? Який мир зійшов на землю, що за благовоління, яке наступило в людях?

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020

З великою радістю в серці звертаюсь до всіх Вас словами живого благовістя: Христос Воскрес!

Великі та наповнені любов’ю ці слова, бо сповіщають нині кожному віруючому християнину про подію, яка ще досі не є осяжною для нашого розуму, подію, що дає можливість людині схаменутися від гріха і відчути присутність Воскреслого Переможця смерті зовсім поруч.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020!

Знову і знову, по милості Божій, ми святкуємо Різдво Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, знову відкривається перед нами "Велика благочестя тайна - Бог явився у плоті!" (1 Тим 3. 16).

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019!

Цими життєствердними й переможними словами переповнене нині кожне християнське серце: бо днесь Пасха Господня спасительна, всесвітнє торжество воскресіння Христа із мертвих.

Великопісне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019

Ось знову Церква одягається в темні ризи, плаче через покаянні стихири, а душа радіє і тріпоче, чекаючи цього часу – Великого посту.

Всім відомо, що він передує Великодню – Світлому Христовому Воскресінню, і готує нас до співпереживання Євангельських подій Страсної седмиці: добровільного віддавання Себе на страждання, наруги та ганебну смерть Господа нашого Іісуса Христа.

Фото: 
Великопісне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019

ДОПОВІДЬ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА НА ЗАГАЛЬНОЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ 31 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

Закінчується 2018 рік, і сьогодні, уже традиційно перед великим святом Різдва Господа нашого Іісуса Христа ми проводимо загально єпархіальне зібрання, щоб підвести підсумки діяльності нашої єпархії за минулий рік та визначити основні напрямки пастирського та соціального служіння на рік наступний.

Фото: 
ДОПОВІДЬ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА НА ЗАГАЛЬНОЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ 31 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

Страницы