Відбулися чергові збори духовенства Бердичівського благочиння

29.11.2023

Двадцять восьмого листопада відбулися збори духовенства Бердичівського благочиння під головуванням благочинного округу архімандрита Варфоломія (Бойкова).

У вівторок седмиці 26-ї після П’ятидесятниці священство Бердичівського благочиння зібралося на чергових зборах. Духовенство піднесло молитву за упокій воїна Івана Маркевича. Син священника, клірика Житомирської єпархії Української Православної Церкви, настоятеля Свято-Георгіївського храму с. Білилівка протоієрея Михаїла Маркевича, героїчно загинув, виконуючи свій військовий обовʼязок, захищаючи Україну на передовій. Вічна пам'ять і Царство Небесне нашому захиснику…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) представив присутнім нового настоятеля Свято-Петропавлівського храму села Рея – протоієрея Євстафія Гавриліва з побажаннями Божої помочі, сил та міцності у пастирському служінні.

За традицією зібрання розпочалося з огляду питань, що обговорювалися на останньому засіданні єпархіальної ради, яке очолив правлячий архієрей, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Отець благочинний привітав усіх із початком Різдвяного посту та побажав гідно пройти 40-денний період – час духовного очищення. Владика Никодим, повідомив голова зборів, акцентував увагу на посиленні молитов за мир в Україні у дні Різдвяного посту. Також на зборах благочинних Житомирської єпархії УПЦ йшлося про актуальні питання церковного життя.

Під час листопадової зустрічі священства благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) наголосив на особливостях постових богослужінь та посиленні церковної дисципліни. Також подякував священству за належне функціонування каси взаємодопомоги «Братська кружка», зазначивши, наскільки важливою є підтримка один одного у непрості часи випробувань.

На зборах вирішили, що загальна сповідь духовенства буде звершена 7-го грудня.

У 2023-му році парафія Свято-Миколаївського собору відзначає 115-у річницю храму. Дев’ятнадцятого грудня, в день престольного свята, урочисте богослужіння очолить правлячий архієрей.

Пресслужба Бердичівського благочиння.