В СЛУЖІННІ БОГУ — УСЯ МОЯ РАДІСТЬ, УСЕ МОЄ ЖИТТЯ.

15.11.2013

В один з останніх днів жовтня, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського до Свято-Успенського храму смт Романів прибула часточка мощей святителя Луки, архієпископа Кримського, сповідника.

Люди радо зі сльозами на очах і вірою в серці, зустрічали святиню. Одночасно просячи молитовного заступництва дивного у святих святителя Луки, архієпископа Кримського, сповідника. Часточка мощей в Романівському благочинні перебувала з 28 жовтня по 4 листопада ц.р. і за цей період побувала майже в усіх храмах району для молитовного поклоніння віруючих.

Цікавими є філософські роздуми святителя, розміщені в його праці «Наука і релігія»: «Бог існує; навіть більше того — тільки Він і існує, і те, що в Ньому і з Ним зв’язано… Христос дійсно Боголюдина, був розіпнутий, воскрес і знову прийде на цю землю». Далі він говорить, що сила релігії в тому, що вона пробуджує любов до життя, до природи, до людини, освітлюючи їх світлом вічного смислу. Він вважає, що саме релігія рухає науку, тому що «в релігійному досвіді ми вступаємо в контакт з вічним Розумом, Голосом світу. Хто любить Бога, тому дано знання від Нього. Саме тому частина великих досягнень та винаходів належить тим, хто були і християнами і вченими… Наука без релігії — «небо без сонця»… І тепер ясно, чому в житті вчених релігія мала таке велике значення. Професор Деннерт переглянув погляди 262 відомих дослідників природи і вияснилось, що серед них тільки двоє було невіруючих». Архієпископ пише, що навіть Дарвін, гіпотеза якого про походження людини від мавпи прижилася в шкільних підручниках, наприкінці життя відмовився від своєї помилки і покірно розкаявся перед Богом.

Одного разу Войно-Ясенецькому поставили питання: «Як це ви, професоре, вірите в Бога, якого ніколи не бачили?» На що він відповів: «А ви в розум людський вірите?» — «Вірю». — «А я не раз розтинав людський череп, розсікав мозок, і ніякого розуму там не знаходив… Точно так же я не бачив Бога. А для того, щоб мати смисл життя, необхідно вірити в те, що Він є… Маючи Бога в душі, наповнюєшся дійсним багатством».

Прес-служба Романівського благчиння.

Раздел: 
Новости Благочиний