Зустріч через 25 років...

31.07.2013

Зустріч через 25 років...По благословінню Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, протоієрей Стефан Маркевич, благочинний Новоград-Волинського Преображенського благочиння прийняв участь в зустрічі випускників Московської Духовної Семінарії.

25 років тому, в 1988 році під час святкування 1000 ліття Хрещення Русі відбувся черговий випуск в Московських Духовних Школах. Цей випуск був особливий. Зустріч через 25 років...І не тільки тому, що був в ювілейному році. В 1986 році восени сталась трагедія в семінарії. Під час пожежі загинули пять семінаристів, які мали закінчити семінарію в 1988 році. Через 25 років після випуску серед однокласників вже є 9 архіпастирів. Зустріч через 25 років...Митрополити: Томський і Асиновський Ростислав, Вишгородський і Чорнобильський Павел, Саратовський і Вольський Лонгин, Ставропольський і Невиномиський Кирил, архієпископи: Наро-Фоминський Юстиніан, керуючий парафіями РПЦ в США, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Єгорєвський Марк, вікарій Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі, єпископи: Нарян-Марський і Мезенський Іаков, Георгієвський і Прасковейський Гедеон.

На зустріч прибули тільки 3 архієреї, всі інші з поважних причин були відсутні. Зустріч через 25 років...15 липня в Свято-Покровському академічному храмі було звершене вечірнє богослужіння, на якому були присутні архієпископ Марк, єпископ Гедеон та священнослужителі з різних єпархій Росії та України.

16 липня вранці була соборно відслужена Божественна Літургія, очолювана митрополитом Кирилом. Після літургії єпископ Гедеон звершив молебень перед мощами преподобного Сергія Радонежського, під молитовним покровом якого проходять навчання студенти. Зустріч через 25 років... Після молебню випускники поїхали до кладовища, що знаходиться на окраїні м.Сергієв Посад, де архієпископ Марк звершив заупокійну літію за загиблими однокласниками: Володимиром, Владиславом, Димитрієм, Ігорем, Ярославом. Повернувшись назад в Alma Mater, де радість зустрічі продовжили на святковій трапезі, всі були безмежно раді, що Господь сподобив знову, через багато років, зустрітися, подякувати Богу за його великі милості і щедроти.

Прес-служба Новоград-Волинського Преображенського благочинння.