«За молитви й заступництва Святого Іоана Богослова пошли нам, Господи, здоров'я душі й тіла»

26.05.2013

День святого Іоана Богослова відзначили на Ружинщині в храмі Святого Апостола і Євангеліста Іоана Богослова, що в Топорах. Божественну літургію очолив благочинний округу протоієрей Михаїл Маркевич. У Богослужінні також взяли участь одинадцять священників благочиння.

Серед прихожан на святкове богослужіння прийшли також найменші мешканці Топорів – вихованці дитячого садочка під керівництвом виховательок Ніни Прийомської та Оксани Коломієць. Малеча мужньо вистояла службу та поклонилася Святому образу.

Іоан Богослов був одним із дванадцяти Христових апостолів, який проповідував слово Боже. Святий був з Іісусом Хрестом у найважчі для нього хвилини життя та єдиний помер природною смертю. Святий Епіфаній оповідав, що навіть тоді, коли Іоан ослаб і не міг проповідувати, він часто наказував своїм учням: «Любіть один одного». На запитання, чому саме ці слова проповідує апостол, – Євангеліст відповідав: «Бо це слово Господнє, і якщо ви виконаєте його, то цього буде досить».

Після служби та Хресного ходу навколо храму отець Михаїл звернувся з проповіддю до прихожан і наголосив, що кожен іде до храму Божого особистою - індивідуальною стежиною. Але єднає нас одне - християнська любов та віра в серці. Завдяки якій ми робимо нові кроки у безмежне невідоме, долаємо власну невпевненість і сягаємо нових висот. Адже християнська віра – це особлива властивість душі, яка надихає людину на волевиявлення, самовдосконалення та духовну самореалізацію.

Настоятель Топорівського Свято-Іоанно-Богословського храму протоієрей Йосиф Батько подякував всім, хто прийшов розділити свято та запросив до спільної трапези.

Прес-служба Ружинського благочиння.