«Всі рішення Блаженнішого Онуфрія були і будуть на благо Церкви» - митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

21.05.2022

«Мабуть, найбільш обговорювана зараз тема з комюніке останнього Синоду УПЦ – це зібрання єпископату, духовенства і мирян нашої Церкви.

Так, така зустріч вкрай необхідна, її чекають і священики, і віруючі, і єпископи. Ми бачимо, що Церква зараз перебуває під жорстким тиском, і не лише зовнішнім.

Особисто мені сьогодення нагадує події, які відбувалися на нашій землі близько 25 років тому. Так, війни тоді не було, проте була хвиля патріотизму, на тлі якої відбувалися масові захоплення храмів, так само бушували пристрасті, так само наших віруючих принижували, ображали, називали москалями та інше. Ті, хто не витримував тиску йшов у розкол або до греко-католиків. Тож нічого нового зараз не відбувається, все повторюється.

Але ще хочу відзначити, що після тих подій наша Церква стала активно розвиватися. Люди створювали нові громади, будували храми. Особисто я бачу та проводжу паралелі з тим часом, вони очевидні.

Так, ми проходимо зараз період потрясінь, і він, можливо, навіть серйозніший, ніж був тоді, на зорі української незалежності. Але Бог усе влаштовує заради нашого блага. І очевидне тому свідчення – той факт, що у наш час Українську Православну Церкву очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій – справжній пастир і отець.

Пост предстоятеля – особливий послух. Часто він вимагає адміністраторських та дипломатичних талантів, уміння знаходити спільну мову з владою та суспільством. Наш Митрополит Онуфрій – це, перш за все, молитвеник, людина, яка повністю віддана Богу і Церкві, архієрей, який користується високим авторитетом у всьому православному світі.

Церковне життя останніх років чітко показало, що всі рішення, які приймає наш Блаженніший слугують на благо і Українській Православній Церкві, і кожній її громаді, і кожному віруючому християнину. Я вірю, що так буде і надалі, тому ми впевнено йдемо за нашим духовним батьком - Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм»

+ Никодим,
митрополит Житомирський і Новоград-Волинський.