Відбулися квітневі збори духовенства Бердичівського благочиння!

24.04.2019

Двадцять третього квітня з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, відбулися збори духовенства Бердичівського благочиння, які очолив благочинний округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков).

На початку зустрічі голова зібрання привітав священство зі Страсною Седмицею, із завершенням Святої Чотиридесятниці і повідомив про питання, що обговорювалися на останньому засіданні єпархіальної ради. На зборах духовенства Бердичівського благочиння також йшлося про актуальні проблеми церковного життя.

Традиційно перед світлим святом Воскресіння Христового з духовенством зустрілися місцеві вогнеборці: заступник начальника Бердичівського МРВ УДСНС України в Житомирські області Володимир Рейко та головний інспектор міськрайонного відділу Віталій Пилипчук. «Наближається одне з найбільших релігійних свят – Великдень, – зазначили працівники ДСНС. – У ці святкові дні храми відвідає велика кількість людей. Під час Літургії священнослужителі та віруючі використовують відкритий вогонь у приміщеннях храмів, що є вкрай небезпечним при великому скупченні людей у приміщеннях». Заступник начальника Бердичівського міськрайонного відділу Володимир Рейко поінформував присутніх про стан пожежної безпеки в регіоні та проблемні питання протипожежного захисту культових споруд. Під час інструктажу особливу увагу звернув на важливість дотримання правил пожежної безпеки, особливо під час святкових Пасхальних Богослужінь, на необхідність наявності в храмах первинних засобів пожежогасіння, обладнання системами протипожежного захисту (пожежна сигналізація, оповіщення про пожежу, захист від блискавки, пожежне спостереження), стан евакуаційних виходів та справність електромережі. Було наголошено на дотриманні пожежної безпеки храмів, які є пам’ятниками архітектури, історії та культури і потребують особливої пильності та уваги: це Свято-Миколаївський собор м. Бердичева, Свято-Троїцький храм м. Бердичева, храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки, Свято-Хрестовоздвиженський храм с. Старого Солотвина та храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Швайківки.

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) розповів про значні події в житті благочиння протягом квітня і подякував настоятелю Свято-Іллінського храму с. Бистрика протоієрею Владиславу Асафову за труди й старання у спорудженні Хреста на місці зруйнованого в роки радянської влади старовинного Свято-Покровського храму. З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, 20-го квітня, у Лазареву суботу, було звершено освячення Хреста.

У подальших планах, поділився зі священством думками отець благочинний, – створення при Свято-Миколаївському соборі школи псаломщиків. Крім того архімандрит Варфоломій Бойков нагадав про напрямки діяльності відділів благочиння:

• – із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями (відповідальний – протоієрей Роман Натальчук, клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева);
  • – із взаємодії з органами охорони здоров’я та медицини (відповідальний – протоієрей Роман Бойков, настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Цілителька» на території міської лікарні);
  • – з роботи в пенітенціарних установах (відповідальний – протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева );
  • – богословського (відповідальний – протоієрей Михаїл Гоюк, настоятель Свято-Троїцького храму м. Бердичева);
  • – місіонерства (відповідальний – протоієрей Олександр Худяков, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки);
  • – соціального служіння (відповідальний – протоієрей Андрій Корнющенко, настоятель Святого-Володимирського храму на території виправного центру (№ 108);
  • – роботи з сім’єю і молоддю (відповідальний – ієрей Михаїл Худяков, настоятель Свято-Покровського храму с. Мирославки);
  • – паломницького (відповідальний – архімандрит Мануїл (Бицик), настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів);
  • – зі зв’язків із громадськими організаціями (відповідальний – протоієрей Владислав Асафов, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Хажина);
  • – інформаційно-технічного забезпечення (відповідальний – ієрей Євген Дзядух, настоятель Свято-Петропавлівського храму с. Реї);
  • – видавничо-інформаційно-просвітительського: (відповідальний – ієрей Михаїл Худяков, настоятель Свято-Покровського храму с. Мирославки);
  • – юридичного (консультант – Микола Анатолійович Кравець).

Клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева Роман Натальчук звітував про діяльність каси взаємодопомоги «Братська кружка» за кожний місяць року.

Під час зборів священство привітало многоліттям тезоіменитого протоієрея Олександра Худякова, настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки.

Прес-служба Бердичівського благочиння.