Важлива духовна подія у с. Малосілка: Свято-Михайлівський храм відзначив престольне свято

25.11.2022

Двадцять першого листопада, у день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил Безплотних, у Малосілці відзначили престольний празник Свято-Михайлівського храму. Віруючі підносили молитви до Небесного покровителя села з проханнями захистити нашу землю від війни та послати мир Україні...

У дні холодного хмарного листопада трапляються миті світлої радості. Вранці до затишного Свято-Михайлівського храму, історія якого почалася у 1742-му році, сходилися люди. Красуні-ялинки у зимовому вбранні, земля, вкрита пухнастим килимом… У народі кажуть: якщо на 21-е листопада випав сніг, то це «Святий Михайло на білому коні приїхав».

Ранок престольного свята… Водосвятний молебень відправив настоятель Свято-Михайлівського храму ієрей Михаїл Худяков. Тихо палали свічки, всім серцем співали церковні хористи… Маленький промінчик зазирнув через церковні вікна… І здалося, що стали ширшими простори храму. І струн серця торкнулося тепле світло Божественної Літургії, осяявши душу…

Святкове богослужіння очолив настоятель Свято-Успенського храму с. Осикове протоієрей Олександр Худяков у співслужінні настоятеля Свято-Петропавлівського храму с. Рея протоієрея Євгенія Дзядуха та настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Малосілка ієрея Михаїла Худякова.

На серці парафіянки Галини – тиха радість: «У нашому селі – престольне свято. Усім нам треба єднатися в молитві, звертатися до Господа, ходити до храму. Маємо берегти батьківську віру і любити Бога та ближніх». Люди молилися за мир в Україні, за наш народ і воїнів-захисників, за перемогу добра над злом та злагоду і взаєморозуміння у родинах…

З малою Пасхою привітав усіх протоієрей Олександр Худяков: «Архістратига Михаїла здавна вважають покровителем воїнів. Ми сьогодні молимося до Архангела Михаїла про допомогу в позбавленні від скорбот, заступництво державі, захист нашого війська. Молимося про мир в країні, мир у серцях наших. Наші незримі ​​небесні захисники борються за кожну людину в одвічній битві з силами темряви. Кожний із нас має Ангела-Хранителя, який заступається за нас перед Богом, дбає про те, щоб людина досягла вічного спасіння...» 

У день престольного свята віруючі приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя…

У храмі линула молитва до Архістратига Божого Михаїла: «К тебе с верою прибегаем и тебе с любовию молимся: буди щит несокрушим и забрало твердо Святей Церкви и Православному Отечествию нашему, ограждая их молниеносным мечем твоим от всех враг видимых и невидимых. Буди наставник премудр и споспешник всем православным христианом, износя им от Престола Царя царствующих просвещение и силу, радость, мир и утешение. Буди вождь и соратай непобедим Христолюбивому воинству нашему, венчая его славою и победами над супостаты…»

З теплими словами звернувся до парафіян протоієрей Олександр Худяков, закликавши дорожити вірою православною: «Свята віра заповідана нам нашими пращурами. Це найцінніший скарб на землі, перлина душі... Храм Божий – лампада, яка освітлює шлях до спасіння…»

Цього святкового понеділка слова глибокої поваги парафіяни адресували улюбленому пастирю – тезоіменитому настоятелю ієрею Михаїлу Худякову. Священник подякував духовенству та віруючим за спільну молитву і теплі привітання: «Нехай ваші оселі наповнюються миром, а серця – любов’ю. Нехай Господь, Пресвята Богородиця та Архангел Михаїл з Небесним воїнством оберігають ваші сім’ї, рідне село та нашу Україну. Миру землі нашій, доброго і щасливого майбутнього».

Молитвами та заступництвом святого Архістратига Божого Михаїла і всіх Безплотних Сил нехай Господь оберігає державу нашу Україну, народ наш та Церкву нашу…

Прес-служба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Благочиний