В Березянці під час православного свята вперше пролунали кампани

01.12.2014

Престольне свято в честь архістратига Михаїла відзначили на Ружинщині 21 листопада. У п’ятьох храмах району сіл Березянка, Ягнятин, Городок, Вчорайше та Роставиця булизвершені Божественні kітургії на честь святого.

Богослужіння храмового дня в Березянці очолив благочинний Ружинського округу протоієрей Михаїл Маркевич, якому співслужили настоятель храму священик Петро Бринчак та протоієрей Віктор Врублівський (с. Немиринці). Цей день видався напрочуд погожим та сонячним - як для цієї пори року. Прихожани та віряни з піднесеним настроєм зранку поспішали до церкви, щоб приклонитися до образа святого Михаїла. Більшої святковості цьому дню придавав передзвін кампанів (дзвонів), який цьогоріч вперше пролунав у селі та які були освячені того ж урочистого дня. Такий подарунок мешканцям Березянки напередодні свята зробив власник сільськогосподарського підприємства ТОВ «ММТС Агро» Віктор Воропаєв. Від нині ці дзвони щоразу будуть сповіщати про кожне богослужіння та запрошуватимуть всіх до Дому Господнього.

Після літургії священики та прихожани здійснили Хресний хід навколо храму, виконуючи молитовні піснеспіви. Протоієрей Михаїл Маркевич побажав присутнім свято берегти віру в Бога та жити, дотримуючись його заповідей. Адже в земному житті основна мета людини врятувати душу, щоб бути в Царстві Господньому.

Спільну службу у Ягнятині очолив настоятель храму протоієрей Ігор Руденок, якому співслужив священик Богдан Бабич (с. Заріччя). У Городку богослужіння очолив протоієрей Іосиф Батько (с. Топори), співслужили йому настоятель храму Анатолій Колпак та священик В’ячеслав Слободянюк (с. Дерганівка). У Вчорайшому службу очолив протоієрей Миколай Пилюта (с. Чорнорудка), якому співслужили настоятель храму протоієреї Сергій Затилюк та Борис Овруський (с. Бистрик). У Роставиці ж службу очолив ієромонах Максим (Осаволюк) за співслужби протоієрея Володимира Бринзюка (смт Ружин).
Окрім того, наступного дня з благословення церковного священноначалія, усі священики Ружинського благочиння звершили панахиди за жертвами голодомору та загиблими під час політичних репресій 1932-1933 років.

Прес-служба Ружинського благочиння

В Березянці під час православного свята вперше пролунали кампани