У Житомирській єпархії вшанували чудотворний образ Бежівської Божої Матері!

01.07.2022

1 липня 2022 року, в 10-ту п'ятницю після Воскресіння Христового, традиційно вшанувують чудотворну Бежівську ікону Божої Матері. З нагоди свята Божественну літургію в храмі с. Бежів очолив благочинний Черняхівського округу архімандрит Мануїл (Бицик) у співслужінні настоятеля храму отця Богдана та запрошених священнослужителів. За давньою традицією цього дня помолитися перед чудотворним Бежівським образом Божої Матері прибули як місцеві жителі, так і віряни з близьких і далеких країв. Під час Богослужіння були піднесені молитви за багатостраждальний український народ, воїнів, мир в Україні. Нащадки козаків, як і колись, сьогодні захищають рідну землю, будують храми та підносять свої щирі молитви Богу і Пресвятій Богородиці.

Ікона Божої Матері "Бежівська" є однією з найдревніших святинь Житомирської єпархії. Ось один із зафіксованих фактів зцілення після молитви перед чудотворним образом:

Християнин із села Киселівка Гавриїл Іванович Тишкевич був дешевнохворим, надії на виздоровлення не було ніякої, але коли він прийшов до храму в селі Бежів, відразу «просвітився розумом». Цим та багатьма іншими подібними зціленнями Пресвята Богородиця привертає до себе велику кількість вірян.
Кожного року її торжественно хресною ходою з храму с. Бежів переносили в Спасо-Преображенський кафедральный собор міста Житомира, для поклоніння віруючих.

У 1914 році її прибуття в Житомир припало на початок Першої світової війни. Архіпастир Волині, архієпископ Євлогій (Георгієвський) благословив нею православне військо.

В печальні безбожні роки XX століття, у часи закриття церков та вилучення церковних цінностей, з чудотворного образу зняли срібно-позолочену ризу з коштовним камінням та лампаду із позолоченого срібла.

В 1936 році Бежівський Свято-Успенський храм закрили, а в 1937 році – зруйнували. Православним християнам вдалось таємно винести чудотворний образ із замкнутого храму, щоб зберегти його.

У 1941 році в селі Бежеві відкрився храм на честь святої великомучениці Варвари, чудотворна ікона Божої Матері була торжественно перенесена у церкву.

І сьогодні жителі села Бежів вірно почитають свою святиню, бережно оберігають її, і, уповаючи на милість Божої Матері, відновлюють храм, котрий колись був зруйнований.

Віктор Мельниченко.




Раздел: 
Новости Благочиний