У Троковичах провели в останній шлях Захисника України Рубана Михайла

17.09.2023

17 вересня 2023 року, в селі Троковичі, священики звершили чин відспівування воїна Рубана Михайла Анатолійовича.

Заупокійну молитву очолив секретар Житомирської єпархії протоієрей Сергій Грицаюк у співслужінні кліриків Житомирського міського благочиння та настоятеля древнього храму с. Троковичі о. Миколая Кордона.

Після похорону отець Сергій висловив щирі співчуття рідним, близьким, побратимам новопреставленого воїна Михаїла. Він передав слова підтримки батькам захисника від керуючого архієрея митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима. Владика молився о здравії воїна Михаїла, як і всіх наших захисників, а нині молиться за упокій його душі.

Отець Сергій наголосив, що наша церква постійно молиться за Україну, її захисників. Одним з кращих синів України був уродженець села Троковичі Рубан Михайло.

Він ще змалку разом з рідними ходив до храму в своєму селі, ніс послух паламаря. У цьому ж храмі до останніх днів служив його прадід Іван. Сюди на молитву приходили і приходять його рідні. А прапрадід Дмитро був убитий за віру, охороняючи рідний храм.

Ще в шкільні роки Михайло пов'язав життя зі спортом, був активним учасником та переможцем спортивних змагань та художньої самодіяльності. Постійно самовдосконалювався, показував приклад здорового способу життя.

Після повномасштабного вторгнення Михайло став до лав територіальної оборони, а згодом долучився до побратимів на передовій. Увійшов до лав окремого підрозділу ССО "Азов", який 26 січня 2023 року став 3-ю окремою штурмовою бригадою Сухопутних військ Збройних Сил України.

Спочатку Михайло захищав Україну на Запорізькому, Херсонському напрямі та надалі брав участь у військових діях на Донеччині.

Був нагороджений медаллю Президента України "За військову службу Україні", почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України "Золотий хрест", почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України "Хрест хоробрих".

Вірний військовій присязі, захищаючи територіальну цілісність та державний суверенітет України, Михайло Рубан загинув у жорсткому бою за село Андріївка біля населеного пункту Бахмут Донецької області 12 вересня. Завдяки особистій мужності Михайла та його побратимів село Андріївка, яке є стратегічним напрямком, було звільнене.

Віддати шану захиснику, помолитися за упокій його душі приїхали побратими та рідні з різних куточків України.

Для села Троковичі і всієї Житомирської землі це велика втрата - обірвалося молоде життя. Однак воїн Михаїл пішов до вічного дому, до Творця, якому здавна вірно служив його рід. Так само, як і служив Батьківщині.

Пресслужба Житомирської єпархії.