У світлі Пасхальні дні з вірою творимо добрі справи…

18.04.2018

За давньою традицією у Великодні дні прийнято здійснювати справи милосердя та благодійності. Щороку духовенство та парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева передають випічку і солодощі дітям з обмеженими можливостями, дорослим з інвалідністю та іншим людям, які потребують співчуття і підтримки.

Через тиждень після Світлого Христового Воскресіння настає Провідна неділя або Антипасха, що з грецької мови означає «замість Пасхи», тобто, її оновлення, адже для перших християн неділя після Великодня була повторенням цього величного свята. Ми згадуємо явлення Господа і Спасителя учням та Його зустріч з апостолом Фомою.

На вівторок Фоминого тижня припадає Радониця. У такі дні Церква молиться за всіх спочилих християн. Зазвичай у цей час після Богослужіння звершується панахида. Віруючі відвідують кладовище, поринаючи у спогади про спочилих близьких і друзів. Над могилами правляться заупокійні літії… Наша радість за Воскреслим Господом поєднується з сумом про розлуку з рідними та надією на зустріч із ними у Царстві Небесному. Частиною поминальної трапези: крашанками і пасками – люди діляться з нужденними й знедоленими, самотніми та недужими.

У ці дні своїми молитвами Свята Церква благовіствує звістку про те, що «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував». Для нас, живих, молитва за померлих – прояв любові до ближніх. «Постараймося, наскільки це можливо, допомагати покійним замість сліз, замість ридань, замість пишних гробів нашими молитвами, милостинею і приношеннями, щоб таким чином і їм, і нам отримати обітовані блага», – писав святитель Іоанн Златоуст.

Православна Церква свідчить про те, що земне життя Спасителя – це зразок служіння учням, хворим та убогим, тим, що заблукали і зневірилися. Його милосердя й доброта – приклад для всіх християн. Христос учить нас усім серцем відгукуватися на біль ближнього... Віруючі різних парафій Бердичівського благочиння надсилають приношення тим, що обділені долею. Днями церковна громада Свято-Миколаївського собору передала випічку і різні смаколики підопічним Бердичівського Союзу інвалідів, геріатричного пансіонату та неповносправним дітям із навчально-реабілітаційного центру «Насіння Надії». Його директор Світлана Мазурець говорить, що кожного разу такі гостинці приносять радість маленьким і юним вихованцям: «Найголовніше для них – це прояв турботи, любові та уваги…»

Хлібобулочні вироби і солодощі отримали й засуджені Бердичівської виправної колонії (№ 70).

«…і блаженний будеш, бо вони не мають чим віддати тобі, віддасться ж тобі у воскресіння праведних…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.