У Бердичеві пройшли збори духовенства.

02.11.2012

У Бердичеві пройшли збори духовенства.У Бердичеві пройшли збори духовенства.

Другого листопада, після чергового зібрання благочинних Житомирської єпархії, пройшли збори духовенства Бердичівського благочиння, котрі очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.

Отець благочинний висвітлив питання, що піднімалися на останньому засіданні єпархіальної ради. Зокрема, було наголошено на проведенні атестації духовенства, яку звершать протягом Різдвяного посту.

Також йшлося про утримання храмів у належному стані: їх внутрішнє облаштування, благоустрій прилеглої території, облачення священиків та церковне начиння. Серед інших питань парафіяльного життя – катехизація восприємників при Хрещенні, відправлення молебнів за здоров’я інвалідів і хворих на СНІД та підготовка до благодійного вечора Різдвяних колядок.

Головуючий на зборах протоієрей Віталій Бойков повідомив, що загальну сповідь духовенства благочиння звершать у перших числах грудня.

У Бердичеві пройшли збори духовенства.У Бердичеві пройшли збори духовенства.

За благословенням керуючого Житомирською єпархією Високопреосвященнійшого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, було вирішено звершувати Хресні ходи за участю всього духовенства. Ця давня православна традиція і нині має велику духовну силу та глибокий духовний зміст: там, де проходять Хресні ходи, все покривається благодатним покровом Божим. Церква звершувала їх у дні випробувань, на вшанування святинь і великих подій, щоб закликати до молитви і покаяння, засвідчити своє сподівання на допомогу Божу, заступництво Пресвятої Богородиці та святих.

Хода з хоругвами та іконами, переконані священики, піднімає дух і об’єднує, є пробудженням та зміцненням віри, згуртуванням православних християн. Хресна хода – це радісне молитовне дихання багатьох людей. Вона благотворно впливає на душі наші, примножуючи добро, мир і повагу одне до одного, вона потрібна нам.

Дев’ятнадцятого січня, у свято Водохрещення Господнього, духовенство та віруючі благочиння звершать Хресну ходу до річки. Священство сподівається, що вона стане незабутньою подією і залишиться в серцях і душах людей та набуде важливого значення для всього духовного життя краю.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У Бердичеві пройшли збори духовенства.