Свято Тихвінської ікони Божої Матері у Свято-Михайлівському храмі с. Малосілка

13.07.2022

У день вшанування Тихвінської ікони Божої Матері святкове богослужіння у Свято-Михайлівському храмі с. Малосілка очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні настоятеля сільської церкви – ієрея Михаїла Худякова.

Дев’ятого липня Православна Церква вшановує Тихвінську ікону Божої Матері. За переданням, її світлий образ був написаний апостолом і євангелістом Лукою. Ікона прославилася численними зціленнями та чудесами, рятуючи і даруючи втіху немічним, прозріння – сліпим та здоров’я – хворим. Тихвінська ікона Божої Матері – святиня Свято-Михайлівського храму с. Малосілка. І свято на її честь відзначається урочисто та піднесено – як престольне.

У роки Голодомору 1932-1933-го, коли люди вмирали цілими сім’ями, в селі було звершено Хресний хід із Тихвінською іконою Божої Матері… Пресвята Богородиця заступилася за Своїх дітей, покрила їх святим омофором, і страшне лихо відступило…

Дев’ятого липня з молитвою до Небесної Владичиці на богослужіння до Свято-Михайлівського храму сходяться віруючі. Цього року благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) розділив із парафіянами духовну радість та очолив святкову Божественну Літургію у співслужінні настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Малосілка ієрея Михаїла Худякова. Церковний хор підносив молитви до Господа, Пресвятої Богородиці і всіх святих… Люди схилялися перед іконою Божої Матері з молитвою, дякуючи Цариці Небесній за благодіяння і просячи спасти й помилувати, поширити на Україну благословенний покров захисту, щоб молитвами Своєї Пречистої Матері Господь послав мир…

З великою увагою віруючі слухали слова проповіді отця благочинного, який нагадав історію Тихвінського образу Пресвятої Богородиці: «Протягом довгого часу ікона перебувала в Єрусалимі, а потім була перенесена до Константинополя, у побудований для неї Влахернський храм. Святиня знана багатьма зціленнями. Пізніше, незадовго до падіння столиці, вона зникла і була знайдена на річці Тихвінці, поблизу берегів міста Тихвіна. Рибалки побачили в дивовижному сяйві образ Божої Матері. Його зустрічали у багатьох місцях. За молитвами людей ікона повернулася до наших предків. Був зведений дерев’яний храм, який декілька разів охоплювала пожежа, але святий образ дивним чином зберігся. Ікону стали називати Тихвінською… Матір Божа променями милості освітлює весь світ. У часи труднощів та випробувань Пресвята Богородиця посилає свою благодатну допомогу. Ми маємо з благоговінням молитися Небесній Владичиці перед Її чесним образом. Ікона у роки голодного мору захистила ваше село і послала спасіння людям. Віримо, що Господь за заступництвом Своєї Матері збереже країну нашу та її боголюбивий народ і пошле довгоочікуваний мир. Пресвята Богородице, моли Бога за нас…»

Після Божественної Літургії було звершено молебень за мир в Україні з проханнями про дарування дощу.

Хресним ходом духовенство та віруючі обійшли навколо храму з православними святинями й молитовними піснеспівами. Окроплення святою водою, теплі слова привітань благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) з побажаннями «жити в мирі та злагоді, бути єдиною духовною родиною, гуртуватися у час лихоліття», сердечна подяка настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Малосілка ієрея Михаїла Худякова отцю благочинному і пастві за спільну молитву та розділену святкову радість – світлі почуття і враження, які зігріватимуть серця…

О, Пресвята Діво, Мати Господа вишніх сил, Царице неба і землі, міста й країни нашої всесильна Заступнице… Вознеси молитви наші до Престолу Бога, Сина Твого, щоб Він помилував нас за неправди наші і надалі виявляв благість Свою до тих, що шанують всечесне ім’я Твоє і з вірою та любов’ю поклоняються чудотворному Твоєму образу…

Прес-служба Бердичівського благочиння.











Раздел: 
Новости Благочиний