Свято Покрови Богородиці в козацькому храмі у Троковичах!

18.10.2020

14 жовтня наша країна відзначала свято Покрова Пресвятої Богородиці. Також це День захисника України та свято козацтва.

Саме цього дня понад 200 років тому в селі Троковичі закладався перший камінь на будівництві Української православної Свято-Троїцької церкви. Сьогодні вона має статус козацької. А Покров Пресвятої Богородиці - храмове свято в Троковичах.

Як і щороку, цього дня у Троковицькій церкві відбувся водосвятний молебень, святкова Божественна літургія, виступ вихованців недільної школи та хресний хід за участю духовенства, жителів та гостей села, керівництва та депутатів Оліївської сільської ради.

У вітальному слові настоятель Троковицького Свято-Троїцького храму отець Миколай подякував усім, хто цього дня, попри різні негаразди, прибув до храму, аби попросити Бога відвести від нас біду, дарувати всім мир і добре здоров’я. Священик висловив вдячність керівництву та депутатам Оліївської сільської ради за те, що вони знаходять можливості підтримувати храми у всіх селах громади. Зокрема, як ми повідомляли, нове зовнішнє та внутрішнє оздоблення отримав храм у Оліївці. Ведеться робота щодо будівництва каплички в Світині. Торік у Троковичах було демонтовано величезну трубу від старої котельні, яка півстоліття закопчувала унікальний храм, і збудовано новий теплогенератор. Цьогоріч керівництво та депутати сільської ради знайшли можливість повністю пофарбувати Троковицький храм. Свою посильну лепту внесли і жителі, що є свідченням спільної праці громадян та їх обранців щодо підтримки духовності.

За втілення вищеописаних ініціатив секретарю Оліївської сільської ради Анатолію Мельниченку під час святкування було вручено високу нагороду - Орден Української Православної Церкви святого великомученика Георгія Побідоносця та Грамоту За заслуги перед Українською Православною Церквою за підписом митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також Грамотами За велику сумлінну працю на вівтар Церкви Христової був нагороджений увесь депутатський корпус Оліївської сільської ради. Окремо грамотами було відзначено депутатів Артема Морозюка та Андрія Сича, які продовжують справу свого дідуся – багаторічного старости храму рідного села Андрія Морозюка.

Дякуючи за високу нагороду, секретар Оліївської сільської ради Анатолій Мельниченко наголосив: «Хочу подякувати за високу нагороду - Орден святого великомученика Георгія Побідоносця - Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію - Предстоятелю Української Православної Церкви. Це велика честь для мене і велика відповідальність. Ця висока нагорода - це нагорода всім моїм колегам-однодумцям. Дякую Господу за можливість трудитися во Славу Божу і на благо земляків. Сьогодні ми повинні вірно стояти на засадах захисту нашої громади і нашої Церкви. Ця відповідальність передана нашими предками.

Дякую за духовну підтримку наших земляків митрополиту Житомирському і Новоград-Волинському Никодиму, настоятелю Свято-Троїцького храму отцю Миколаю та всім святим отцям, які служать у нашій громаді. Бажаю всім вам, дорогі друзі, міцного здоров’я, єдності та Божої допомоги в усіх добрих справах».