15.10.2012

Святий Апостол і Євангелист Іоан Богослов займає особливе місце в ряду вибраних учнів Христа Спасителя.Святий Апостол і Євангелист Іоан Богослов займає особливе місце в ряду вибраних учнів Христа Спасителя.

Святий Апостол і Євангелист Іоан Богослов займає особливе місце в ряду вибраних учнів Христа Спасителя. Нерідко в іконографії апостол зображається у вигляді величного духовного старця, з рисами непорочної ніжності, з відбитком повного спокою. Друга особливість духовного характеру апостола відкривається через його вчення про любов, за яку йому присвоєно звання Апостола Любові. Дійсно любов’ю покриті усі його послання, основна ідея яких зводиться до поняття, що Бог є Любов (1 Іоан. 4, 16). Любов Іоана не знала страху, не бачила небезпеки, вона була правдивою паростю в лозі Христової любові. І тоді коли терновий вінець колов голову Спасителя, Іоанова відданість і любов були святим засобом полегшення Христових страждань. Господь не залишає Його без нагороди. На подяку за це Він доручає на піклування і догляд Іоана Свою Пречисту Матір (Іоан. 19, 26-27).

Святий апостол Іоан був гідний звання Божественого Учителя любові. Як безстрашно він стояв при Хресті, так безбоязно він служив усе життя Христовій проповіді Євангелія. Церковне передання оповідає, що коли один з молодших учнів пішов стежкою гріха і став розбійницьким ватажком, святий апостол Іоан, довідавшись про це, пішов у ліс, розшукав там «загублену вівцю» і доти не відступився від юнака, поки не навернув його на шлях християнського життя.

Девятого жовтня віруючі православної церкви розділили радість богослужіння в храмі апостола любові Іоанна Богослова с. Кам'яний-Брід Баранівського округу. По благословінню Високопреосвященнійшого Владики Никодима службу очолив прот. Роман Клим, благочинний Баранівського округу. Йому співслужили клірики округу прот. Іоан Лизуник і ієрей Роман Шепета. Після служби по благословінню Владики Никодима грамотою Української Православної Церкви був нагородженний староста храму Микола Любченко. Також подяки від благочинного округу, отримали окремі прихожани храму.

Прес-служба Баранівського благочиння.