Священики моляться за мир

01.07.2014

Молитва за мир і спокій в Україні в храмі села Озадівки

У субботу, 21-го червня, за Богослужінням у храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Озадівки настоятель церкви – протоієрей Ярослав Ігнатюк – звершив молитву за мир в Україні.

На Божественній Літургії в храмі зі стародавньою історією, яка сягає 18-го століття, зібралися місцеві мешканці та віруючі з навколишніх сіл. До спільної молитви приєдналася Народний депутат України Анжеліка Лабунська.

«Нині наша Україна переживає складний час випробувань, – звернувся до всіх настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Ярослав Ігнатюк. – У ці скорботні дні ми постійно чуємо про кровопролиття і загибель наших співвітчизників. Православна Церква закликає підносити гарячі молитви до Господа нашого Ісуса Христа, щоби Він послав нам мир, спокій і єдність, закликає посилено молитися за нашу державу і боголюбивий український народ. У період Петрового посту нам потрібно зосередитися на очищенні, відкрити свої серця для любові до ближніх, для милосердя і добрих справ. Нехай між Вами перебувають Божа благодать, мир і порозуміння».

Люди благали Господа послати державі нашій мир і злагоду, щоби проводити життя в тиші і спокої, благочесті і чеснотах, молили зберегти родини в мирі і любові…

Сьогодні кожен віруючий християнин із болем у серці переживає трагічні події, що відбуваються в Україні. Сьогодні Православна Церква закликає до дієвої допомоги пораненим, постраждалим і позбавленим житла, до підтримки переселенців та біженців.

Двадцять другого червня, в День пам’яті всіх святих на землі нашій просіявших, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в усіх храмах Бердичівського благочиння було зачитано Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до єпископату, духовенства, ченців та мирян у зв’язку з останніми подіями в Україні та звершено колінопреклонну молитву за мир і спокій в Україні.

Молебень за мир в Україні звершили у Святого Василія Великого домовому храмі на території Бердичівської виправної колонії (№ 70)

Двадцять сьомого червня настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах, голова пенітенціарного єпархіального відділу, звершив молебень із Акафістом Ісусу Найсолодшому. За Богослужінням засуджені молилися за мир і спокій в Україні.

У понеділок, 27-го червня, засуджені Бердичівської виправної колонії (№ 70) зібралися на Богослужінні у Святого Василія Великого домовому храмі, щоби піднести свої молитви за мир, спокій та єдність в Україні, за кращу долю нашої держави. Протоієрей Зіновій Ромах звершив молебень про примноження любові та викорінення всякої ненависті і злоби. «У виправних установах, –говорить священик, – сьогодні особливо відчувається потреба ув’язнених молитися за мир і злагоду. Події в Україні хвилюють їх, тому засуджені виявили бажання прийти на молебень. Православна Церква закликає всіх замислитися, не бути байдужими до долі своєї країни і рідного народу, закликає до примирення і збереження єдиної України. Ми повинні провести Петрів піст у глибокій молитві за наших співвітчизників…»

У храмі був прочитаний Акафіст Ісусу Найсолодшому, сповнений духу покаяння, молитви, любові та умиління. Кожен його ікос закінчується молінням: «Ісусе, Сину Божий, помилуй мене…» До кожної душі волають слова: «О Пресолодкий і Всещедрий Ісусе, прийми нині від нас це мале моління, як прийняв Ти від вдовиці дві лепти, і захисти нас від ворогів ви¬димих і невидимих, від нападу чужинців, від міжусобиці, від недуги й голоду, від усякої скор¬боти і смертельної рани, і від прийдешніх вічних мук спаси всіх, що співають Тобі: Алілуя».

Після Богослужіння у кімнаті психоемоційного розвантаження та релаксації протоієрей Зіновій Ромах провів лекцію «Церква і суїцид», наголосивши на необхідності цінувати життя, яке є найбільшим даром Божим: «Господь кожному з нас дає випробовування, тому свій життєвий хрест потрібно нести до кінця. Церква закликає нас до молитви, закликає приходити на Богослужіння до храму, приступати до Таїнства Сповіді і причащатися Святих Христових Таїн. Просіть допомоги в Господа, з Богом ніколи немає безвихідних ситуацій».

Прес-служба Бердичівського благочиння

Священики моляться за мир