Старосільчани – паломники!

18.08.2017

Ну як же може не радіти душа, коли бачиш таку красу, коли серце переповнюється емоціями. Такі приємні та радісні слова впродовж усієї паломницької подорожі повторювали прихожани Свято-Успенського храму села Старосільці Коростишівського округу.

16 серпня по благословенню керуючого Житомирської єпархії Митрополита Никодима керівник просвітницького відділу очолив паломницьку поїздку по святиням древнього Києва.

Перш за все, відвідали колиску віри православної на Русі – Святу Києво-Печерську Лавру. Помолившись у головному Успенському Соборі Лаври вирушили до Ближніх та Дальніх печер. Дорогою завітали та вклонились почилому Предстоятелю нашої Церкви Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Більшість паломників уперше відвідували Лавру або ж дуже давно не були у цьому святому місці, тому емоції та духовна благодать неймовірно переповнювала прочан. Наостанок відвідали храм Живоносного джерела та святі істочники преподобних Антонія та Феодосія Печерських, а також завітали до церковної лавки.

Далі був Свято-Введенський монастир. Через чудотворну ікону «Призри на смиріння» Мати Божа постійно являє всьому світу великі чудеса. Спустившись у підвальний поверх послужили акафіст преподобній матері нашій Демитрі – засновниці цієї дивної обителі.

Голосіївська Свято-Покровська пустинь вразила нас особливо. Хто ще кілька років тому там був то бачив те поле і бур’ян. Сьогодні один із величніших монастирів нашої Церкви. Якраз потрапили на панахиду по блаженній матушці Аліпії. Кожен просив у матушки свого, але враження у всіх були однакові ніби блаженна Аліпія чує і все попрошене обов’язково виконається.

Свято-Пантелеймонівський Феофанівський монастир дав можливість паломникам трошки остудити своє тіло в таку спеку та осунутися у цілющий істочник. Величний собор ззовні та неперевершений іконопис зсередини храму просто зачаровує.

На завершення паломництва відвідали прекрасний Іонинський монастир у мальовничому ботанічному саду. Приклонились мощей преподобного старця Іони. А також завітали до величного Свято-Покровського монастиря. Така святиня і неперевершений спокій у самому центрі шумного Києва. Вражаючий контраст.

Будемо молитися та сподіватись що отримана Божа благодать від великих святинь та неперевершені враження якомога довше збережуться у наших серцях.

Протоієрей Андрій Кобетяк.

Старосільчани – паломники!