Собор на Житомирському Подолі відзначив своє Престольне свято!

29.08.2022

28 серпня 2022 року, свята Церква Христова відзначає свято Успіння Пресвятої Діви Богородиці. Щорічно в цей день чисельні житомиряни збираються на Престольне торжество древнього Свято-Успенського архієрейського собору, що на Житомирському Подолі.

Напередодні свята у храмі було звершено святкову Всенічну, а в сам день торжества урочисту Божественну літургію. Богослужіння, з благословіння митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, очолив секретар Житомирської єпархії протоієрей Сергій Грицаюк. Співслужили за богослужінням: духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), благочинний міського округу і настоятель собору протоієрей Віктор Голубовський, настоятель Свято-Іаківлівського храму Житомира протоієрей Іван Шевченко, клірики храму.

Під час літургії духовенство та богомольці єдиними устами просили через молитви миру та спокійного неба в Україні. Також були виголошені заупокійні прохання за полеглими Захисниками нашої держави.

Після звершення літургії відбувся хресний хід із шанованою іконою Успіння Пресвятої Богородиці. Після цього протоієрей сергій звернувся до духовенства та вірян із словом проповіді. Для усіх присутніх було приготовано смачну трапезу.