Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

24.06.2017

З далеких часів на знак вшанування Божої Матері у селі Половецькому відзначають свято Десятої П’ятниці. Пам’ять народна дбайливо зберігає його історію і традиції. У п’ятницю седмиці 3-ї після П’ятидесятниці у храмі було звершено святкове Богослужіння.

Одне з найбільш значущих місцевошанованих свят щороку збирає велику кількість православного люду і справляється з особливою урочистістю – наче престольне. Двадцять третього червня невелике стародавнє мальовниче село зустріло численних гостей: священство і віруючих із Житомирської та Київської єпархій і парафій смт Гришківців, сіл Гальчина, Никонівки та Журбинців Бердичівського округу. Божественну Літургію у Спасо-Преображенському храмі с. Половецького очолив настоятель Свято-Успенського храму с. Триліси Фастівського благочиння Київської єпархії протоієрей Іоанн Розлуцький. Йому співслужили настоятель місцевої церкви протоієрей Іоанн Попадич, настоятель Свято-Покровського храму с. Котлярки Попільнянського благочиння протоієрей Віктор Нанівський та настоятель Свято-Димитрівського храму с. Красносілки Чуднівського благочиння протоієрей Миколай Денькович.
Багато парафіян різного віку: побілених сивиною і зовсім юних – цього дня причастилися Святих Христових Тайн.

Наприкінці Богослужіння настоятель Спасо-Преображенського храму с. Половецького протоієрей Іоанн Попадич тепло привітав усіх зі святом, подякувавши за спільну молитву духовенству, пастві та численним гостям, і розповів історію святкування Десятої П’ятниці після Пасхи, яка овіяна дивовижними переказами та легендами.

Після Божественної Літургії всі Хресним ходом вирушили до цілющої криниці в лісі. Запашним короваєм, прикрашеним квітами, колосками і калиною, зустріли мешканці села урочисту процесію зі святинями храму та хоругвами. Біля джерела було звершено водосвятний молебень.

Благодатне джерело в лісі – особливо шановане місце

Історія благодатного джерела сягає сивої давнини. Його чиста водиця була шанована в народі, й люди з трепетом ставилися до криниці. Проте заможний пан через свою пиху та гординю звелів засипати це місце. Незабаром втратила зір його улюблена дочка. Ніякі лікарі не могли вилікувати дівчину. І одного разу багатію наснилося, що він має очистити давнє джерело й поставити поруч каплицю, щоб дочка одужала. Пан виконав пораду, і сталося диво: лише дівчина вмилася водою з криниці, як прозріла. У народ кажуть: це трапилося саме на Десяту П’ятницю після Великодня… З тих пір чимало місцевих мешканців та приїжджих з інших сіл і міст стали приходити сюди, щоб напитися цілющої вологи й взяти її з собою...

Спливав час, і криниця почала занепадати та руйнуватися й зрівнялася з землею. Але якось на тому місці знову забило джерело. Люди розчистили його та облаштували, і, як раніше, воно дарує свою прохолоду й цілющу силу...

Настоятель Спасо-Преображенського храму протоієрей Іоанн Попадич розповів про численні випадки допомоги тим, хто з вірою й молитвою приймає благодатну вологу: «Скільки існує джерело, стільки й поширюється слава про цілющі властивості його води, і в людській пам’яті осідають свідчення тих, які зцілилися».

Одного разу, розповідають старожили, селяни бачили образ Божої Матері на водній гладі колодязя. Жителі передають із вуст в уста історію про чудесне явлення шанованого образу…

Небайдужі люди, місцеві аграрії, з любов’ю та турботою впорядкували криницю. Затишне й гарне місце радує око своєю красою. Тут небо посміхається блакиттю, сонечко дарує тепле проміння, і пахне різнотрав’ям зелених луків та свіжістю дерев…

І цього року духовенство звершило водосвятний молебень біля уквітчаної криниці. Окроплені святою водою, віруючі щиро раділи. Отець Іоанн поздоровив усіх із великою духовною подією: «Нехай Господь обдарує вас Своїми милостями, нехай Пресвята Богородиця покриє всіх Своїм чесним омофором!»

Щоліта з давніх-давен у день старовинного свята тут звідусіль збираються люди, щоб попросити у Господа і Матінки Божої здоров’я, кріпості та позбавлення від недуг. Вони вірять: джерельна водиця – перша помічниця, якщо вмитися нею – хвороби відступлять, а цілюща сила особливо проявляється на Десяту П’ятницю…

Прес-служба Бердичівського округу.

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Село Половецьке зустріло Свято Десятої П’ятниці!

Раздел: 
Новости Благочиний