Рятувальники провели інструктаж із пожежної безпеки для духовенства Бердичівського благочиння

22.04.2024

Двадцять другого квітня з благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, відбулися збори духовенства Бердичівського благочиння, які очолив благочинний округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков). Під час зібрання рятувальники провели зі священнослужителями інструктаж щодо дотримання правил пожежної безпеки в храмах у дні Великодніх свят.

У понеділок седмиці 6-ї Великого посту в приміщенні Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева пройшли чергові збори духовенства благочиння. Були розглянуті питання, що обговорювалися на останньому засіданні єпархіальної ради, яке очолив правлячий архієрей, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Також йшлося про богослужбове життя парафій у дні Великого посту, різні нагальні проблеми та акцентовано увагу на подальшій підтримці військовослужбовців ЗСУ, вимушених переселенців і нужденних.

За багаторічною традицією на запрошення благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) на зустріч із духовенством завітали заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області Володимир Рожок та інспектор ВЗНС. Вони провели інструктаж про правила пожежної безпеки в культових спорудах і заходи з попередження пожеж під час богослужінь. Зокрема, Володимир Рожок наголосив на основних вимогах пожежної безпеки у дні Пасхальних свят:

• – визначенні евакуаційних шляхів та забезпеченні доступу до виходів;
  • – наявності вогнегасників;
  • – справності електропроводки;
  • – реагуванні на сигнали повітряної тривоги: призупиненні богослужіння та необхідності переміщення людей в укриття.

Рятувальники підкреслили: «В умовах війни потрібно особливо дбати про безпеку: слід бути пильними та уважними при виявленні вибухонебезпечних пристроїв, які нерідко виглядають, як побутові предмети, іграшки, канцтовари тощо. Не можна підходити до них, торкатись і пересувати. Треба негайно повідомити про небезпечну знахідку в органи місцевої влади, поліцію і пожежну службу».

Запрошені фахівці зазначили, що у разі виникнення пожежі необхідно якнайшвидше та без паніки евакуювати парафіян на свіже повітря та намагатися ліквідувати пожежу на початковій стадії й обов’язково сповістити за номерами «101» та «112». Наприкінці відповіли на питання священства та надали наочно-ілюстративний матеріал.

Отець благочинний подякував представникам відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області за постійну взаємодію, роз’яснювальний інструктаж та важливу інформацію і побажав Божої допомоги у несенні нелегкої служби.

Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.