Реставрація іконостасу у Свято-Миколаївському соборі триває.

15.08.2012

Реставрація іконостасу у Свято-Миколаївському соборі  триває.Реставрація іконостасу у Свято-Миколаївському соборі  триває.

У Свято-Миколаївському соборі продовжується реставрація іконостасу та кіотів. Тонка і копітка робота потребує концентрації уваги, спеціальних знань, точності руки та очей, неймовірного терпіння і певного часу. Досвідчені фахівці застосовують особливу технологію осадження нітрату срібла з отриманням ефекту дзеркала.

Прихожани храму вже можуть побачити один із відновлених кіотів і насолодитися його зримою та духовною красою. Хоча залишилися останні штрихи, проте кіот зігріває і радує душі віруючих, які з молитвою схиляються перед іконою Божої Матері «Благодатне Небо».

Оскільки деякі ікони, яскраві і світлоносні відпочатку, зазнали впливу часу, різних мікроорганізмів, перепадів температури та інших факторів, нині створюються нові образи з дотриманням канону і традицій давніх майстрів. Старі ікони будуть зберігатися в храмі.

«Незабаром відреставрований іконостас постане перед очима православних у всій своїй сяючій величі, – повідомив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. – Складні технологічні процеси дозволять на довгі роки зберегти результати високохудожньої праці».

Пройде час, і засяє золотом та сріблом оновлений, дивовижної краси іконостас – межа між видимим та невидимим світами, джерело світла, що осяває теплим золотавим відблиском весь внутрішній простір храму.

Прес-служба Бердичівського округу.