Православні Житомиряни вшанували пам'ять Подільської ікони Божої Матері!

05.09.2019

5 вересня 2019 року, у місті Житомирі пройшли урочистості з нагоди шанування ікони Божої Матері "Подільська".

В цей день у Свято-Успенському архієрейському соборі зібрались православні міста Житомира та паломники. Прибули усі священослужителі Житомирської єпархії, а це понад 200 осіб духовенства.

Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Владиці співслужили: митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та архієпископ Городницький Олександр. Під час Євхаристії собор духовенства і богомольці піднесли молитви за мир в Україні.

До таїнства причастя після закінчення літургії приступили всі священики, а також бажаючі віряни.

Після богослужіння відбувся маштабний хресний хід центральними вулицями міста Житомира. Під час ходи духовенство несли усі сім чудотворних ікон Божої Матері прославлених на православній Житомирщині, а це: Подільська, Тригірська, Вільшанська, Колодіївська, Бежівська, Пряжівська, список з Подільської (с. Скоморохи).

Хресна хода, в якій взяли участь понад тисячу вірян вирушила від Успенського собору до Спасо-Преображенського і Свято-Хрестовоздвиженського кафедральних і повернулась назад до Подільської церкви.

Митрополит Никодим привітав усіх присутніх із святом та запросив духовенство і мирян до трапези. Усіх присутніх окропили святою водою.

З благословіння Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського чудотворні ікони Божої Матері: Подільська, Тригірська, Вільшанська, Колодіївська, Бежівська, Пряжівська та окремий список із Подільської ікони (с. Скоморохи) перебуватимуть у Свято-Успенському архієрейському соборі м. Житомира із 4 по 18 вересня 2019 року!

Бажаючі матимуть можливість кожного дня із 8.00 год. по 19.00 год. приклонитись та помолитись перед святинями!

ФОТОАЛЬБОМ ТУТ