Початок церковного новоліття: богослужіння у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

15.09.2023

Чотирнадцяте вересня – важливий для православних християн день. Свята Церква відзначає початок індикту – церковне новоліття. У Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева віруючі забралися на богослужінні, щоб скласти подяку Господу за Його благодіяння за минулий рік і молитовно просити Божого благословення на рік прийдешній…

Церковне новоліття має для кожного християнина глибоке символічне та духовне значення. Це початок нового року та нового життя. Через внутрішнє очищення, покаяння і близькість до Бога ми можемо подолати труднощі та випробування.

Чотирнадцятого вересня Церква також вшановує пам’ять преподобного Симеона Стовпника. І символічно, що саме в день індикту прославляється цей дивовижний подвижник. Його життя надихає на добрі справи, його приклад спонукає до духовного збагачення та зростання, до прагнення пізнати себе і наблизитися до Бога…
Божественну Літургію у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева звершив клірик храму протоієрей Віталій Кльон. У молитовній тиші звучали рядки Євангелія від Луки… Цього дня Церква згадує, як Господь Ісус Христос прочитав у синагозі в місті Назарет пророцтво Ісаї про настання літа сприятливого.

«Всея твари Содетелю, времена и лета во Своей власти положивый, благослови венец лета благости Твоея, Господи, сохраняя в мире люди и град Твой молитвами Богородицы и спаси ны….»

Під склепіннями собору лунали молитви до Господа з проханням подати мир і спасіння, захистити землю Українську від ворога, зміцнити воїнство наше… У своїх зверненнях до Бога просила здоров’я та сил своїм рідним парафіянка Людмила Туруля: «Нехай рік подарує здійснення світлих надій, нехай будуть щирими почуття і добрими – діяння, нехай на землю нашу прийде Перемога та запанують мир і спокій».

У четвер седмиці 15-ї після П’ятидесятниці, 14-го вересня, люди сповідалися й причащалися Святих Христових Таїн…

Після звершення молебню на новоліття протоієрей Віталій Кльон привітав парафіян та гостей міста з початком індикту: «Все у світі циклічно. Щороку Церква проживає Священну історію, щотижня повторюється коло богослужінь. Усі дні церковного року присвячені важливим подіям із життя Христа та Богородиці, а також – особливо шанованим святим. Новоліття вчить нас не забувати про духовне покликання, про оновлення нас самих і всього світу. Маємо налаштовувати себе на виправлення того, в чому згрішили перед Богом та ближнім, жити у благочесті та здійснювати справи милосердя…»

По землі ступає осінь, і листя сяє яскравими фарбами квітів. В душі – відчуття весни: нині Церква відзначає початок новоліття. І, йдучи з храму після богослужіння, постараємося зберегти думку про те, що час швидкоплинний і ми повинні множити добро та милосердя, любов і співчуття, які нам заповідав Господь...

Пресслужба Бердичівського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний