Пасхальне послання єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Преосвященнішого Никодима 2012.

Пасхальне послання єпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви.

Воскресіння день! Просвітімся торжеством!..
(Ірмос канона Пасхи)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Всечесні отці, дорогі брати й сестри!

У святу і світлозарну пасхальну ніч звертаю до Ваших сердець величні слова великоднього благовісту: Христос воскрес!

В ці дні світлої радості пасхального торжества просвітімся світлом Христового воскресіння, яке засвітив нам від Гробу Господнього Сонце нашої правди Христос Бог наш.

Великий цей день, світлий і радісний. Великий, бо абсолютно змінив історію людства. Світлий, бо вніс світло в темряву, яка була у свідомості людей. А радісний, бо знімає ґніт із людської природи й окриляє її надією. Святитель Григорій Богослов засвідчує, як ясне сонце перевершує небесні зорі, так і Пасха перевершує всі торжества людські й земні. Саме тому для християнина немає події радіснішої та урочистішої за воскресіння Христове.

Радіє християнства душа, бо нема вже більше смерті, хоча як фізична вона існує серед людей, але для істинної Божої дитини смерть – це перехід до вічного нетлінного життя у святих обителях Отця Небесного і Його Єдинородного Сина – Господа нашого Іісуса Христа, Який Своєю душею, з’єднаною з Божеством, зійшов до пекла, зруйнував державу смерті й диявола. Своїми хресними стражданнями знищив жало нашої смерті, а Своїм воскресінням дарував нам життя вічне. З особливою силою звучать для нас богонатхненні слова святителя Іоанна Златоуста: "Пасха – це “бенкет віри”, це “багатство благості”, це дар спілкування з Богом, це торжество життя; Пасха – це віковічний заклик до безперервної проповіді про Христа Воскреслого".

Молитовно звертаючи величні пасхальні піснеспіви до Воскреслого з мертвих, Первенця серед померлих (1 Кор. 15, 20), ми і себе відчуваємо співучасниками воскресіння, бо більше не мертві духовно, а живі Божою благодаттю, яка викупає нас від смерті, даючи початок оновленню та обожненню людства. Істина ця настільки важлива, що без неї втрачається сенс існування, все знецінюється, спричинюючи розпач і зневіру. “Я є воскресіння і життя; віруючий в Мене, коли і помре, оживе. І кожен, хто живе і вірує в Мене, не помре повік” ( Ін. 11, 25-26). “Бо Я живу, і ви будете жити” (Ін. 14, 19).

Стражденним і сповненим труднощів було земне життя Спасителя, яке завершилося хресною смертю і положенням Пречистого Тіла для поховання в печеру. Здавалось, настав кінець будь-якій надії на спасіння, але Він виявився сильнішим за ці випробування, Він показав всемогутню силу Своєї Божественної природи: ВІН ВОСКРЕС!

Кожен християнин у своєму житті зазнає прикрощів і скорбот і йде тією самою дорогою. І, що б не зустрічалося йому на цьому тернистому життєвому шляху, він перемагає все вірою у воскресіння.

Недостатньо тільки осягати розумом глибину Божественної милості та довготерпіння. Важливо, щоб кожен із нас дійсно причастився цієї милості й наслідував приклад Спасителя. Серед нас є багато людей, які гостро потребують допомоги та турботи. Принесімо кожному з них як великодній дар нашу дієву любов, наші труди милосердя, тепло наших сердець.

Бути доброю і милосердною, чесною і доброзичливою, здатною розділяти радість і горе, долучатися до вишньої благодатної сили, щоб жити по правді та згідно із заповідями Божими – все це віруюча людина отримує через воскресіння Христове.

Ось чому в пасхальні дні ми, православні християни, з глибоким почуттям духовного піднесення неодноразово повторюємо: Христос воскрес! У цих величних словах – світло нашої віри, радість нашої надії, кріпость нашої любові до Воскреслого Спасителя.

Возлюблені у Господі боголюбиві пастирі, чесне чернецтво, дорогі брати й сестри! В ці радісні пасхальні дні сердечно вітаю Вас із великим святом Пасхи Христової. Нехай увінчає Воскреслий Господь благою допомогою наші зусилля жити і трудитися гідно звання християнина, берегти православну віру і дасть сили й терпіння у несінні життєвого хреста.

Улюблена моя паство! В цей святковий величний день обіймаю й вітаю кожного з Вас, розділяючи свою радість з усіма. Хай Воскреслий Христос зміцнить Ваші душевні й тілесні сили, дарує всім нам благодатну поміч на добрі діла! Бажаю Вам міцного здоров’я, сімейного добробуту, мирного довголіття, терпіння, мудрості й духовної радості, яка одухотворить Вас на подвиги віри й правди, заради вічної радості в Господі тут на землі і в Царстві Небесному.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+ НИКОДИМ,
єпископ Житомирський і
Новоград-Волинський.

Пасха Христова,
2012 р. м. Житомир.

Пасхальне послання єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Преосвященнішого Никодима.Пасхальне послання єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Преосвященнішого Никодима.Пасхальне послання єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Преосвященнішого Никодима.Пасхальне послання єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Преосвященнішого Никодима.