ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА 2014

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА
боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

Якщо хто благочестивий і любить Бога,
нехай насолодиться цим світлим торжеством.
Якщо хто раб благорозумний, нехай увійде,
радіючи, у радість Господа свого.
(Огласительне слово свт. Іоанна Златоустого).

Нині веселиться і лікує світ Небесний та земний, кожне живе творіння прославляє неосяжне для людського розуму найвеличніше , найсвітліше та пронизане безмежною любов'ю свято, подію, котра знаходиться поза часом чи будь-яким виміром - Світле Христове Воскресіння.

“Радійте”, - саме це пасхальне слово до людини прозвучало першим із уст Воскреслого Спасителя. Освітленні світлосяючим променем Великодня, наповнимось і ми вмістилещем радості, світла та довершеності, бо немає уже печалі і смутку, адже неминуча смерть перетворилась у вічне життя.

“Я знову побачу вас, і зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас” (Ін. 16, 22), - так говорив Господь, ведучи розмову із своїми учнями та розповідаючи про неминучі жертовні страждання і славетне Воскресіння у третій день. І апостоли увірували, і пригадали сказане, споглядаючи перед собою Того, хто прийняв Хресну смерть і був покладений у гріб, Того, хто дарує ”Царство не від світу цього“ (Ін. 18:36).
Сьогодні і ми також, дорогі брати та сестри, є свідками надзичайної Божественної любові, бо ласкою Господньою, звершуючи весняний подвиг каяття і перебуваючи мисленно разом із жителями Єрусалиму на Голгофі, ми прийняли участь і мимоволі перенеслись у буття майже двухтисячолітньої давності. І вкотре чуємо невмирущу, невимовно піднесену ангелами звістку, вічно життєдавчі слова “Христос Воскрес”. Насичені пасхальним сіянням, сповіщені посланцями Небесними у печері Гробу Господнього, вони пройшли крізь віки та тисячоліття, були вимовлені усіма мовами світу та донині не втратили свого змісту і величі, бо саме вони є запорукою надії будь-якого живого існування.

Христос Воскрес, - і добро перемогло ненависть, світло освітило темряву, природа набула першоствореного вигляду, усе живе наповнилось спокоєм, бо нині створилось благословенне продовження життя, приготоване ще на зорі людського народження.

Наче немовля простягає свої крихітні долоні та огортається теплом і світлом, так сьогодні кожен воістину віруючий християнин, незважаючи ні на які незгоди і злобу відкриває своє серце до єдності у любові та примирення, бо пасхальне світло, незважаючи на еволюцію чи стан суспільства, без ніяких зусиль проникає у підсвідомість та сіє велич вчення вічно живого Агнця Божого, єднаючи усіх спільною Великодньою радістю. І підтвердженням цього є відомий вислів мудрого богослова та блискучого проповідника вселеної, святителя Іоанна Златоустого, котрий радісно вигукує: “Ті що постилися, та ті, що не постилися, святкуйте разом, завзяті та ліниві, вшановуйте цей день”.

Важко сьогоденням усвідомлювати силу нелегкого тягаря, котрий нажаль переживаємо у державі нашій, проте все ж таки слід зрозуміти і переконатися, що лише з Воскреслим Спасителем роду людського можна будувати та покласти почин будь-якій успішності, адже саме Христос являється домоурядником усього земного і небесного, живого і неіснуючого, вічного і незбагненного.

Творець вселенної віддав Свого єдиного Сина на нелюдські страждання, бичування та обплювання, тим проявивши несамовиту, Божественно осліплюючу і безмежну любов. Агнець Божий, прийнявши гріхи всього світу вознісся на хрест і "подолав смертю смерть".

Нам сьогодні важливо вкотре замислитись та оцінити значущість великої події, що відбулась на почині Нового Завіту. Доволі часто своїми вчинками і несправедливістю ми не лише знову засмучуємо та причиняємо біль, але і добавляємо нових ран Воскреслому Христові, радість Якого входить лише у ті серця, в котрих відсутня гріховна злоба і ненависть, серця, наповнені тією жертовною любов'ю, котрою полюбив кожного із нас Творець.

Улюблені мої! Знову і знову у ці святі і сяючі Великодні дні щиро і сердечно вітаю вас із найвеличнішим святом світового буття - Світлим Христовим Воскресінням. Зичу кожній сім'ї та родині затишку, благополуччя, світла і чистоти нетлінної, бути не затьмареними, а лише просвітленими благодатним променем ласки Божої. Закликаю із пасхальним вітанням і надалі у вічній християнській сміливості продовжувати віддане служіння єдиному Богу, тримаючи у совісті особливу настанову Творця, про любов до кожної особистості та людського роду загалом.

Нехай животворчі слова Христової Пасхи наповнять душу кожного миром, любов'ю та пасхальною радістю, а благодатний вогонь Великодньої ночі завжди освітлює земний шлях, допомагаючи долати труднощі і випробування щоденного подвигу, до якого ми покликані милосердним Господом!

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
+ НИКОДИМ,
архієпископ Житомирський і
Новоград-Волинський.

Пасха Христова,
2014 р. м. Житомир.

Пасхальне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима

Пасхальне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима

Пасхальне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима

Пасхальне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима