04.12.2012

4 грудня 2012 року, Свята Христова Церква урочисто торжествує двунадесяте свято - Введеня в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. У Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира, з нагоди свята були звершені уставні урочисті Богослужіння.

На свято Введеня в храм Пресвятої Богородиці архієпископ Никодим звершив Божественну Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.На свято Введеня в храм Пресвятої Богородиці архієпископ Никодим звершив Божественну Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Свято Введеня в храм Пресвятої Богородиці - єдине свято, яке висвітлює дитинство та юність Пречистої Діви Марії, котра вирішивши присвятити своє життя тільки Богу дає обітницю ніколи не виходити заміж, тобто назавжди залишитися дівою. Коли Їй виповнюється три роки, батьки скликавши родичів та ровесниць своєї дочки, одягли її в найкращий одяг і в супроводі народу, повели маленьку Марію в Єрусалимський храм. Її подруги-ровесниці, як і Марія, йшли із запаленими свічками у руках. Трирічна Марія, без допомоги, самостійно зійшла по високих сходинках, де Її зустрів і благословив первосвященик Захарія, як завжди робив з усіма, кого посвячували Богу. Виконуючи веління Боже, він увів дівчинку у Святая Святих – місце, куди раз на рік міг входити лише первосвященик.

3 грудня, в переддень свята, у головному храмі обласного центру Житомирщини, Спасо-Преображенському кафедральному соборі було звершено урочисту Всенічну із Літією, котру очолив керуючий єпархією - архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору та священство Житомирського районного благочиння.

Під час звершення Поієлею, за древньою церковною традицією, маленькі дітки, тримаючи запалені свічки у руках стояли перед духовенством, посередині храму, тим самим символізуючи ровесниць Пречистої Діви Марії, в оточені яких Вона ступила на сходинки Єрусалимського храму.

Звертаючись із проповіддю до вірян, Владика Никодим сердечно привітав духовенство та усіх присутніх із торжеством Введення Пресвятої Богородиці до храму, а також розповів історію свята.

Вечірнє Богослужіння цього двунадесятого свята вводить нас, православних християн, до Різдвяного періоду та підготовлює до великого торжества - народження Ісуса Христа, адже під час Утрені хор співає Різдвяний канон "Христос рождається".

В сам день святкування, 4 грудня, Житомирський Архіпастир, у співслужінні кліриків Преображенського собору очолив Святу Божественну Літургію, на яку зібралося чимало православних житомирян.

Важливо зазначити, що Промислом Божим та з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Володимира, для поклоніння вірян, у Спасо-Преображенський кафедральний собор, із Києва, були привезені мощі та чудотворна ікона святого великомученика та цілителя Пантелеймона. Віряни мали змогу протягом Богослужіння приклонитися до святинь та попросити допомоги і заступництва у великого угодника Божого. Протягом цілого тижня, аж до 10 грудня святині перебуватимуть у кафедральному соборі.

Після завершення Божественної Євхаристії, Владика Никодим звернувся із вітанням та словом настановчої проповіді до священства та присутніх вірян.