09.05.2012

Молебень у Центральній районній лікарні.

8 травня наша Церква святкує пам'ять апостола і євангеліста Марка. Святий апостол і євангеліст Марк, званий також Іоанн-Марк (Діян. 12, 12), апостол від 70-ти, племінник апостола Варнави, народився в Єрусалимі. Апостол Марк був найближчим сподвижником апп. Петра, Павла і Варнави. Разом з апостолами Павлом і Варнавою святий Марк був в Селевкії, звідти відправився на острів Кіпр і пройшов його весь зі сходу на захід. У місті Пафе святий Марк був свідком того, як апостол Павло уразив сліпотою волхва Єліму.

Молебень у Центральній районній лікарні.

Євангеліст Марк у своєму єванлії описує Ісуса Христа як царя , тому і зображається на іконі поруч із левом. Апостол прийняв мученицьку кончину за Христа.

Язичники напали на Марка, коли апостол здійснював Богослужіння. Його побили, водили по вулицях міста і кинули до в'язниці. Там апостол удостоївся бачення Господа Ісуса Христа, Який укріпив його перед стражданнями. На наступний день розлючений натовп знову повів святого апостола по вулицях міста на судилище, але по дорозі св. Марк помер із словами: «В руки Твої, Господи, віддаю дух мій».

Язичники хотіли спалити тіло святого апостола. Молебень у Центральній районній лікарні.Але коли розвели багаття, всезгасло, пролунав грім і стався землетрус. Язичники в страху розбіглися, а християни взяли тіло святого апостола і поховали його в кам'яній гробниці.

Молебень у Центральній районній лікарні.

В 310 році над мощами св. ап. Марка була побудована церква. У 820 році, коли в Єгипті встановилася влада арабів-магометан і Християнську Церкву тіснили іновірних, мощі святого перенесли до Венеції і поставили в храмі його імені.

Вже за багаторічною традицією в Свято-Пантелеймонівській молитовній кімнаті служаться молебні для мед- персоналу Центральної лікарні.

Сьогодні 8 травня молебень за здоров*я здійснив благочинний Чуднівського округу протоієрей Андрій Змієвський. Після закінчення молебню о. Андрій звернувся до вірян з повчальною проповіддю про житіє апостола і євангеліста Марка.

Прес-служба Чуднівського округу.