Митрополит Никодим взяв участь у Божественній літургії з нагоди Дня ангела Предстоятеля УПЦ на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври

25.06.2020

25 червня 2020 року, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим взяв участь у святковій Божественній літургії, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. В цей день Предстоятель Української Православної Церкви відзначає пам'ять свого Небесного покровителя.

Його Блаженству співслужили митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, митрополит Кам’янець-Подільський і Городокський Феодор, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство з різних єпархій УПЦ.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про життя та подвиги свого небесного покровителя – преподобного Онуфрія Великого.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про припинення епідемії та про лікарів. Також була звершена заупокійна молитва за спочилим митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм (Дмитруком, +22.06.2020).

Після відпусту Блаженнішому владиці виголосили многоліття. Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітальні адреси, які надійшли від Помісних Православних Церков з нагоди тезоіменитства Предстоятеля.

Від усієї повноти Української Православної Церкви вітання виголосив найстарший за хіротонією архієрей УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував за привітання, спільну молитву та благословив паству. Після цього віряни підходили з вітаннями до свого Предстоятеля.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ