Літургія Передосвячених Дарів у Ходоркові

08.04.2013

Однією з найкрасивіших великопісних служб, що відбувається регулярно протягом як Чотиридесятниці, так і Страсної седмиці, є літургія Передосвячених Дарів. Власне, це серцевина богослужінь цього священного періоду.

Сама назва літургії Передосвячених Дарів розкриває її суть – таїнство Причастя звершується Дарами, що були освячені на одній з попередніх літургій. Власне, літургія Передосвячених дарів – це по суті й не літургія в тому вигляді, як звершується вона зазвичай (літургія Василія Великого чи Іоанна Златоустого), а швидше особливий чин Причастя.

У перші століття християнської історії існував звичай, за яким у будні, коли не було літургії, віруючі причащались приватним способом від Святих Дарів, що залишились від недільної літургії. З часом на основі цього звичаю і виробилася особлива послідовність молитв: монахи разом молились перед Причастям, а потім так же разом дякували Богу, що сподобив їх стати причасниками Святих Таїн. З часом ця послідовність молитв склала основу богослужіння, схожого на літургію, метою якого є Причастя.

Під час Великого посту повна літургія звершується тільки у суботу та неділю, а літургія Передосвячених Дарів – у середу та п’ятницю.

З благословіння Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима у Свято-Миколаївському храмі селища Попільні літургія Предосвячених Дарів звершується протягом Великого посту регулярно – щосереди і щоп’ятниці.

У п’ятницю, 5 квітня, благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис у співслужінні заступника благочинного протоієрея Андрія Гороцюка і настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці села Ходоркова протоієрея Михаїла Когута звершив літургію Передосвячених Дарів у Ходоркові.

Прес-служба Попільнянського округу.

Літургія Передосвячених Дарів у Ходоркові