05.11.2012

4 листопада 2012 року, у день святкування Казанської ікони Божої Матері (1612), архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим взяв участь в урочистостях з нагоди 50-річчя митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона.

Напередодні свята у Вінницькому Спасо-Преображенському кафедральному соборі була відслужена святкова всенічна, котру очолив у співслужінні Ієрархів УПЦ та духовенства єпархії Високопреосвященніший митрополит Симеон.

У сам день торжества святкову Божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

За Богослужінням Його Блаженству співслужили: митрополити Миколаївський і Очаківський Питирим, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, архієпископи Люблінський і Холмський Авель, Бориспільський Антоній (Керуючий справами УПЦ), Луганський і Алчевський Митрофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Керуючий Житомирською єпархією взяв участь у торжествах з нагоди 50-річчя митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона.Керуючий Житомирською єпархією взяв участь у торжествах з нагоди 50-річчя митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона.Білоцерківський і Богуславський Августин, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Гурій (Кузьменко), Херсонський і Таврійський Іоанн, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Харківський і Богодухівський Онуфрій, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Секретар Предстоятеля УПЦ), Городницький Олександр, єпископи Тираспільський і Дубосарський Савва, Кагульський і Комратський Анатолій, Балтійський Серафим, Хотинський Мелетій, Білгород-Дністровський Олексій, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Брестський і Кобринський Іоанн, Васильківський Пантелеімон, Наврський і Причудський Лазар, Ровеньковський Никодим, Єдинецький і Бричанський Никодим, Львівський і Галицький Філарет, Кременчуцький і Лубенський Миколай, духовенство Вінницької єпархії та гості з інших єпархій у священному сані.

Наприкінці Літургії Предстоятель поздоровив митрополита Симеона з 50-річним ювілеєм та подарував йому образ Казанської ікони Пресвятої Богородиці, написаний на Афоні. За заслуги перед Українською Православною Церквою та з нагоди 50-річчя Блаженніший Владика удостоїв ювіляра церковної нагороди - Відзнаки Предстоятеля Української Православної Церкви. Вітаючи владику Симеона, Митрополит Володимир побажав йому допомоги Господньої та заступництва Божої Матері у несені архіпастирського служіння на Вінницькій кафедрі на благо народу Божого.

У свою чергу, митрополит Симеон від імені вінницької пастви подякував Митрополиту Володимиру за візит та первосвятительські молитви.

Інформаційне джерело: Офіційний веб-сайт УПЦ