Кафедральний собор на Замковій горі міста Житомира відзначив Престольне свято! + ФОТО, ВІДЕО!

28.09.2018

27 вересня 2018 року, в день двунадесятого свята Воздвиження чесного і Животворящого Хреста Христового Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор на Замковій горі міста Житомира урочисто відзначив своє Престольне торжество.

З цієї нагоди до величного і древнього собору зійшлось багато православних вірян, прибули священослужителі та поважні гості. Перед початком літургії духовенство вийшло на зустріч великої святині. Як і анонсувалось, з благословіння митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима до храму прибув ковчег із частичкою чесного Древа, на якому був розіп'ятий Спаситель.

Частка Животворящого Хреста Господнього знаходиться в Україні, в столичному Храм свт. Михаїла першого митрополита Київського. Святиню привіз настоятель храму, благочинний лікарняних храмів столиці, ктитор та духівник жіночого ставропігійного монастиря Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип’яче протоієрей Роман Барановський.

Літургію соборним чином очолив намісник Тригірського чоловічого монастиря архімандрит Галактіон (Корінчук). У богослужінні взяли участь близько двадцяти священослужителів.

Після закінчення літургії відбувся святковий хресний хід навколо собору. Із святом привітав вірян духівник Житомирської єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв).

Слова подяки духовенству та присутнім на богослужінні висловив архієрейський намісник собору протоієрей Сергій Грицаюк.