Із 3-го по 17-е грудня у храмах Бердичівського благочиння перебуватимуть частинки мощей святої великомучениці Параскеви П’ятниці

07.12.2017

Третього грудня духовенство і віруючі Бердичівського благочиння з благоговінням зустріли ікону та частинки мощей святої великомучениці Параскеви П’ятниці, які прибули до Свято-Миколаївського собору зі Свято-Покровського Балтсько-Феодосіївського чоловічого монастиря.

Вдень до головного храму міста поспішали парафіяни, приїхали священики та жителі сіл району. Серед них – чимало жінок: матерів, дружин й дочок, котрі прийшли схилитися перед святинею та уклінно просити у заступниці й покровительки родин любові, щастя і благополуччя. Свята Параскева охороняє сімейне благополуччя і є помічницею у материнстві, їй моляться про зцілення від важких душевних та тілесних недуг.

«Святі ближче до Господа, ніж ми, грішні на цій землі. Маємо надію, що вони – наші заступники перед Богом. Прикладаючись до чесних мощей із міцною вірою та щирою молитвою, ми сподіваємося, що Господь за молитвами великомучениці Параскеви приведе нас до спасіння», – говорить регент кліросу Олена Натальчук. «Наші молитви – за мир та злагоду в сім’ях і країні, – ділиться думками парафіянка Галина Юхимчук. – Просимо у молитвах, щоб діти й батьки поважали одне одного й розуміли».

У храмі перед святинею був відслужений молебень з акафістом, який очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков у співслужінні духовенства благочиння.

«Святая невесто Христова, многострадальная мученице Параскево! Вемы, яко от юности твоея ты всею душею твоею и всем сердцем твоим возлюбила еси Царя славы, Христа Спасителя и Ему единому уневестилася еси, раздавши имения твоя неимущим и бедным. Ты силою благочестия твоего, твоим целомудрием и праведностию, яко лучами солнечными, просияла еси, живши свято среди неверных и безбоязненно проповедавши им Христа Бога…»

Отець благочинний привітав усіх із великою духовною подією: «Сьогодні – особливий день: із нами в храмі перебуває свята великомучениця Параскева, щоб захистити нас у часи випробувань і лихоліть. Вона є для всіх прикладом вірності Христу і великою молитовницею за нас та першою помічницею в різних бідах і життєвих негараздах».

Почалася Всенічна служба, не скінчався потік віруючих, котрі схилялися перед мощами святої великомучениці Параскеви… Четвертого грудня, у день Введення в храм Пресвятої Богородиці, у Свято-Миколаївському соборі зібралися парафіяни на Святкову Божественну Літургію та молебень.

Протягом двох тижнів святиня відвідає декілька храмів благочиння: Свято-Миколаївський собор м. Бердичева, Свято-Димитрівський храм смт Гришківців, храм на честь ікони Божої Матері «Цілителька» на території центральної міської лікарні, Свято-Георгіївський та Свято-Троїцький храми м. Бердичева, а завершить свій шлях благочинням 17-го грудня у Свято-Параскевському храмі с. Великих Низгірців.

Прес-служба Бердичівського благочиння.