«Христос хрещається!»

21.01.2013

Святкова атмосфера, сповнена Божої благодаті, панує протягом усіх Різдвяно-Новорічних свят в Свято-Миколаївському храмі селища Попільні. 18 та 19 січня відбулися тут урочисті Богослужіння з нагоди свята Богоявлення, Хрещення Господнього.

І першого, і другого дня храм був наповнений парафіянами та гостями. І першого, і другого дня благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис освячував у церковній криниці воду, яку могли набрати всі бажаючі. Чимало віруючих у ці дні сповідались та причащались святих Христових Таїн.

- Свято Хрещення Господнього, - наголосив у своїй проповіді настоятель храму, благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис, - це час, коли кожна православна людина повинна, за словами Іоанна Хрестителя, почати шлях духовного відновлення із каяття за всі свої гріхи. Очиститись покаянням і омитись святою водою. «Покайтеся, бо наблизилось Царство Боже.»

Отже, образно кажучи, хрещення є своєрідними дверима із царства тьми, тобто нашого гріховного життя, до царства світла, тобто духовного очищення.

Хоча, не лише очищення і освячення являє нам урочистий чин Богоявлення. Він є відкриттям живоносного джерела для спраглої душі, що стремиться до Бога. "Неспокійне серце наше, доки не успокоїться в Господі", - говорив блаженний Августин.

Прес-служба Попільнянського благочиння.

«Христос хрещається!»