Духовна лекція для персоналу Бердичівської виправної колонії (№ 70)

21.12.2014

У дні Різдвяного посту настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах, голова пенітенціарного єпархіального відділу, провів духовну лекцію для особового складу установи виконання покарань.

«Православна Церква про суїцид» – такою була тема чергової зустрічі священика зі співробітниками виправної колонії в актовій залі штабу установи максимального рівня безпеки.

У період Різдвяного посту Свята Православна Церква закликає людей очистити грішні душі покаянням і приступити до Святої Чаші спасіння. Святе Таїнство Причастя – це джерело нашого спілкування зі Спасителем, джерело нашої любові, без чого ми не можемо стати наслідниками життя вічного. Піст – шлях до покаяння. Як говорить Святитель Іоанн Златоуст, «піст є ліки, руйнівні для гріха, і м’яка мазь для душі, що очищає з метою благочестя».

Під час духовного спілкування протоієрей Зіновій Ромах звернув увагу присутніх на те, що через піст Церква хоче застерегти віруючих від гріхів, котрі загороджують шлях до спасіння: «Добровільне позбавлення себе життя, навіть якщо воно є втечею від страждань, завжди сприймалося як тяжкий гріх. Самогубець позбавляє свою душу життя. Самогубство – гріх, після якого покаяння є неможливим. Про те, що наше життя належить Богу, говорить Святий Апостол Павло: «Бо ніхто з нас не живе для себе, і ніхто не вмирає для себе... і тому, чи живемо ми, чи вмираємо, – завжди Господні…»

В усі часи люди переживали лихоліття війни, хвороби і голод, вів ромову священик, але, будучи сильними духом, вони гідно проходили через всі випробування і не позбавляли себе життя, розуміючи що це – страшний гріх. Наприкінці лекції отець Зіновій закликав стерегтися лукавих думок, берегти життя як найдорожчий Божий дар, намагатися жити благочестиво і любити ближніх своїх. Віра в Бога допомагає долати всі труднощі та випробування, зайти вихід з будь-якої ситуації. І, попри всі негаразди, кожній людині слід пам’ятати: життя – це Божий дар.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Духовна лекція для персоналу Бердичівської виправної колонії (№ 70)